Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Wideo: Czy DasCoin to SCAM? Polska prokuratura wszczyna śledztwo

Fundacja Trading Jam idzie na wojnę z Dascoinem - prokuratura wszczęła śledztwo. W ocenie Fundacji istnieją przesłanki świadczące o tym, że to piramida finansowa.

3 października 2018 | 07:55

Fundacja Trading Jam idzie na wojnę z DasCoinem – za ich sprawą prokuratura wszczęła śledztwo.

Niewiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę, że polskie przepisy pozwalają im działać w przypadku zaobserwowania popełniania przez kogoś przestępstwa. Działanie takie pośrednio reguluje Kodeks Postępowania Karnego, który daje możliwość poinformowania w czynie społecznym policji lub prokuratury o możliwości popełniania przez kogoś przestępstwa.

Z tej opcji postanowiła skorzystać Fundacja Trading Jam, która stosowne zawiadomienie złożyła rok temu, w sprawie osób związanych ze stroną www.netleaders.com.

W ocenie Fundacji istnieją przesłanki świadczące o tym, że Dascoin to piramida finansowa.

Przeczytaj również: Dascoin – kryptowaluta, MLM, SCAM czy piramida finansowa?

Mimo długiego czasu oczekiwania na odzew policja i prokuratura potraktowały pierwszą informację o przestępstwie poważnie i wszczęte zostało śledztwo w tej sprawie 21 września 2018 roku.

 

View this post on Instagram

 

Oficjalnie: prokuratura wszczyna śledztwo przeciwko Dascoinowi, nareszcie! ? #dascoin #kryptowaluty

A post shared by Cyfrowa Ekonomia (@cyfrowaekonomia) on

Pismo dotyczące tego zdarzenia dotarło dzisiaj do wspomnianej Fundacji, a sama informacja zelektryzowała społeczność, która nie zdążyła jeszcze ochłonąć po konferencji „TechBlockchain Congress 2018”.

Wiadomość o tym, że trwa śledztwo dotyczące oszustwa, spowodowało również pojawienie się pierwszych komentarzy, że wolność do prowadzenia działalności finansowej w naszym kraju została poważnie naruszona.

Należy jednak zauważyć, że składanie tego typu zawiadomień jest w wielu krajach czymś normalnym, a nawet wręcz pożądanym. Różne społeczności są nawet specjalnie edukowane przez policję w celu wyczulenia ich na zgłaszanie wszelkich niepokojących sygnałów.

Reakcję Fundacji Trading Jam należy uznać za pożądaną. Samo wszczęcie śledztwa nie przesądza jeszcze o niczym. W tej chwili konferencja Delta Summit odbywająca się na Malcie, będzie wspierana przez osoby związane z DasCoinem.

Zapraszamy ponadto do lektury naszych poprzednich artykułów dotyczących Dascoina – już wcześniej pojawiło się wiele sygnałów, że inwestycja w tą kryptowalutę jest bardzo ryzykowna. W sieci dostępny jest też wywiad przeprowadzony przez Szczepana Bentyna z osobami powiązanymi z DasCoinem. Zachęcamy do jego obejrzenia w celu wyrobienia sobie własnego poglądu na kwestie związane z tym projektem.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut