Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Biuro Kontroli Walut Departamentu Skarbu USA: banki mogą obsługiwać stablecoiny. Podsumowanie tygodnia #348

Biuro Kontroli Walut Departamentu Skarbu USA poinformowało, że banki krajowe mogą mieć własne, niezależne węzły blockchainów.

5 stycznia 2021 | 15:14

Ponownie podsumowujemy dla was ostatnie dni w świecie kryptowalut.

Chiny nadal prowadzą badania dot. e-juana

Chińskie miasto Shenzhen rozdaje kolejne 20 milionów cyfrowych juanów (3 miliony USD). Wszystko w ramach trwającego obecnie testu cyfrowej waluty banku centralnego Chin. Cyfrowe pieniądze zostaną rozdane mieszkańcom w ramach loterii, a nagrodzeni będą mogli wydać środki w lokalnych sklepach. Wiadomo, że chodzi o dystrybuuję 100 000 “czerwonych paczek”, z których każda będzie warta 200 cyfrowych juanów.

To kontynuacja testów z października ubiegłego roku, kiedy obywatelom rozdano łącznie 1,5 miliona USD.

Wiadomo jednak, że cyfrowy juan nie jest jeszcze w pełni gotowy. Wcześniejsze badania wykazały np. wady systemu płatności online 

Źródło: Coindesk

Banki w USA mogą korzystać ze stablecoinów

Kolejne dobre wieści z USA. Biuro Kontroli Walut (Office of the Comptroller of the Currency – OCC) Departamentu Skarbu USA poinformowało, że banki krajowe mogą mieć własne, niezależne węzły blockchainów. W praktyce oznacza to, że „mogą wykorzystywać nowe technologie, w tym stablecoiny, do wykonywania funkcji dopuszczalnych przez banki, takich jak czynności płatnicze”. 

Eksperci już teraz podkreślają, że oznacza to zrównanie stablecoinów z systemami takimi jak SWIFT.

„Banki muszą być również świadome potencjalnych zagrożeń podczas prowadzenia działań związanych z niezależnymi sieciami weryfikacji węzłów (independent node verification networks – INVN), w tym ryzyka operacyjnego, ryzyka braku zgodności i oszustw. Nowe technologie wymagają wystarczającej wiedzy technologicznej, aby banki mogły zarządzać tymi ryzykami w bezpieczny i solidny sposób”

– ostrzeżono jednak w komunikacie.

Źródło: Coindesk

Znany sportowiec inwestuje w BTC

W ostatnim tygodniu media pisały o tym, że gracz NFL Russell Okung będzie trzymywał wypłatę w BTC. To nie prawda. Sportowiec inwestuje jednak w BTC.

Rzecznik Carolina Panthers, drużyny, która zatrudnia Okunga, potwierdził już portalowi Cointelegraph, że zawodnik, podobnie jak reszta jego kolegów z drużyny, jest opłacony tylko w dolarach. Skąd więc wzięła się plotka?

Okung otwarcie popiera bowiem kryptowaluty i podobno intensywnie skupuje BTC za pomocą aplikacji Strike. Często tłumaczy też fanom, do czego prowadzi inflacja.

Kolejny scam upada

W Indiach upadł kolejny scam. Chodzi o Pluto Exchange. Na czele projektu stał były jubiler Umesh Verma, 60-latek z kryminalną przeszłością. Wraz z synem oszukał on kilkaset osób na łącznie 25 milionów rupii (340 000 dolarów).

Obaj obiecywali inwestorom miesięczne zyski w wysokości aż od 20 do 30 proc.. Wystarczyło kupić ich cyfrowy token Coin Zarus. Oczywiście projekt szybko przestał wypłacać dywidendę.

Verma został aresztowany w sylwestra na lotnisku w Delphi.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut