Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut
Strona główna Publikacje Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Usługi walidacji podpisów a Autenti

Na rynku dostępnych jest kilka sposobów weryfikacji podpisów i pieczęci elektronicznych. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie przynoszą rezultaty w kontekście weryfikacji podpisów elektronicznych, składanych za pomocą platformy Autenti.  W tym artykule wzięliśmy pod lupę publicznie dostępną usługę...

Infoshare2020: Piotr Konieczny – techniki pozyskiwania informacji i bezpieczeństwo w sieci

Posłuchaj wywiadu z Piotrem Koniecznym na temat pozyskiwania informacji i bezpieczeństwie w sieci, kryptowalutach i nie tylko... @infoshare

Infoshare2020: Cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo informacji – wywiad z Adamem Haertlé

Wywiad o bezpieczeństwie informacji, cyberbezpieczeństwie oraz zagrożeniach, z jakimi spotykamy się w nowej rzeczywistości....

Rozwiązanie tematu PCC od kryptowalut, podatek będzie zniesiony

O tym, jak w Polsce powstaje prawo w okresie pandemii, powstał nie jeden żart. Treść „Tarczy Antykryzysowej” nie jest powodem do śmiechu.

3 główne zagrożenia w świecie kryptowalut

Przez to, że kryptowaluty gwarantują nieskrępowany granicami zasięg, często wymykają się rozumieniu tradycyjnych państw, a zwłaszcza ich instytucji i organów. W tym świecie złodziej z Singapuru może zagrażać nam tak samo albo nawet bardziej niż kieszonkowiec, na którego trafimy w metrze jadąc do pracy.

Zbiórka na walkę z epidemią koronawirusa

Giełda BitBay postanowiła wesprzeć służbę zdrowia w walce z pandemią i uruchomiła stronę zbiórki na rzecz wsparcia w walce z COVID-19.

PSB apeluje o zachowanie spokoju

PSB opublikowało list otwarty do społeczności kryptowalut. Autorzy proszą o zachowanie spokoju oraz rozwagi w obecnej sytuacji na rynkach. 

Spotkanie przedstawicieli z sektora kryptowalut w sprawie bezpieczeństwa środków klientów.

Drugie spotkanie dotyczące bezpieczeństwa środków klientów w polskich giełdach, kantorach i ogólnie w branży krypto. Omówiona została sytuacja Bitmarketu i tego jak powinny wyglądać regulacje, aby chroniły klientów oraz jak chronione są same środki klientów.

MyEtherWallet jest atakowany przez hakerów częściej niż największe banki

Twierdzenie z tytułu wynika z raportów firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem platformy, Seagsec. Zgodnie z tymi danymi portfel Ethereum MyEtherWallet pada próbom ataków hakerskich częściej niż banki z listy Fortune 500. Nikogo zresztą nie powinno...

Crypto Security Fund zabezpieczy depozyty klientów kantoru BitCan

Crypto Security Fund zobowiązuje się do zabezpieczenia środków klientów kantoru kryptowalutowego przed ewentualnym atakiem hakerskim.