Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Historia

Historia Pieniądza cz. 3 – Średniowieczne Myślenie

Reformatorzy religijni Marcin Luter i Jan Kalwin, wraz z innymi filozofami i duchownymi, mieli swoje poglądy na temat pieniądza i ekonomii. W tym samym czasie, inni myśliciele analizowali wartość pieniądza, przyczyny inflacji i wpływ...

Historia Pieniądza cz. 2 – Upadek Rzymu

Upadek starożytnego Rzymu jest idealnym przykładem, w jaki sposób zadłużenie,  psucie waluty i inflacja mogą doprowadzić do upadku imperium i zmiany ładu światowego. W  III w. p.n.e. Starożytny Rzym zadłużał się w celu finansowania wojen,...

Czym jest bitcoin – ewolucja znaczenia kryptowaluty

Bitcoin (BTC) powstał ponad dekadę temu. Przez ten czas przeszedł długą drogę – zarówno pod względem technologicznym, ale też ekonomicznym. W poszczególnych okresach jego zwolennicy nadawali mu coraz to inne cechy, a wręcz definiowali...

Rozproszona produkcja zoptymalizuje łańcuch dostaw

Systemy produkcyjne jutra w niczym nie będą przypominały tych scentralizowanych. Decentralizacja zmiania sposób, w jaki postrzegamy świat.

Historia kryzysów gospodarczych. Część 4. Finansowe początki USA i pierwsze banki centralne

USA musiały wywalczyć sobie niepodległość bronią. Wojna jednak sporo kosztuje. Od 1775 do 1979 roku Kongres zlecił wydrukowanie 229 mln USD.

Historia kryzysów gospodarczych. Część 3: kryzys, który doprowadził do powstania USA

W III części historii kryzysów gospodarczych opowiadamy o bańce związanej z budową kanałów i kryzysie, który doprowadził do powstania USA.

Historia kryzysów gospodarczych. Część 2: krachy na giełdach

W pierwszej części tego cyklu, opisaliśmy wam pierwsze kryzysu gospodarcze. Dziś podążymy dalej i przyjrzymy się pierwszym krachom giełdowym.

Historia kryzysów gospodarczych. Część 1: pierwsze kryzysy

Kryzys gospodarczy spędza sen z powiek większości przedsiębiorców, ekonomistów i polityków. Naszy nowy cykl przybliży Wam historię kryzysów.

PIENIĄDZ. JAKI JEST KAŻDY WIDZI?

Pieniądz jako środek wymiany wykorzystywany jest do zapłaty za dobra i usługi, mierzy wartość dóbr i usług. Pieniądz - jaki jest każdy widzi.

Waluty krajów trzeciego świata

Niektóre waluty są bardziej stabilne od innych, dlatego wahania na dużych rynkach nie mają na nie szczególnego wpływu.