Upadek starożytnego Rzymu jest idealnym przykładem, w jaki sposób zadłużenie,  psucie waluty i inflacja mogą doprowadzić do upadku imperium i zmiany ładu światowego.W  III w. p.n.e. Starożytny Rzym zadłużał się…

Systemy produkcyjne jutra w niczym nie będą przypominały tych scentralizowanych. Decentralizacja zmiania sposób, w jaki postrzegamy świat.

USA musiały wywalczyć sobie niepodległość bronią. Wojna jednak sporo kosztuje. Od 1775 do 1979 roku Kongres zlecił wydrukowanie 229 mln USD.

W III części historii kryzysów gospodarczych opowiadamy o bańce związanej z budową kanałów i kryzysie, który doprowadził do powstania USA.

W pierwszej części tego cyklu, opisaliśmy wam pierwsze kryzysu gospodarcze. Dziś podążymy dalej i przyjrzymy się pierwszym krachom giełdowym.

Kryzys gospodarczy spędza sen z powiek większości przedsiębiorców, ekonomistów i polityków. Naszy nowy cykl przybliży Wam historię kryzysów.

Pieniądz jako środek wymiany wykorzystywany jest do zapłaty za dobra i usługi, mierzy wartość dóbr i usług. Pieniądz - jaki jest każdy widzi.

Niektóre waluty są bardziej stabilne od innych, dlatego wahania na dużych rynkach nie mają na nie szczególnego wpływu.