W związku z napływającymi do nas licznymi informacjami od wielu osób, w tym zaniepokojonych członków społeczności Bitcoin i walut cyfrowych w Polsce, chcielibyśmy zwrócić uwagę opinii publicznej i mediów na działalność międzynarodowej organizacji skupionej wokół projektu DasCoin.

Dascoin – kryptowaluta, MLM, SCAM czy piramida finansowa?

DasCoin nie jest walutą cyfrową w ścisłym rozumieniu tego słowa. Nie jest oparty na takiej technologiii posiada tylko jednego emitenta. Mimo tego “monety” projektu są sprzedawane jako “ulepszone bitcoiny”, co sugeruje, że twórcy projektu chcą najprawdopodobniej wykorzystać światową modę na inwestycje w waluty cyfrowe, by odnieść sukces na swoim rynku. “DasCoiny” kupuje się także w ramach pakietów o określonych cenach. Nie ma możliwości, tak jak to się dzieje w przypadku bitcoina, zainwestowania dowolnej kwoty np. 100 zł.

Ponadto osoby, które zgłosiły się do nas informują, że po zainwestowaniu swojego kapitału w DasCoin, miały problem z odstąpieniem od zawartej przez Internet umowy z tą firmą, mimo, że od jej podpisania nie minęło nawet siedem dni. Poszkodowani nie mogli także uzyskać porady i pomocy od Rzecznika Praw Konsumenta, ponieważ podmiot odpowiedzialny za sprzedaż “monet” jest zarejestrowany poza granicami Polski. Handel “coinami” odbywa się za pośrednictwem wyszkolonych przedstawicieli DasCoin, ponadto procesowi temu towarzyszą spotkania, na których wprost sprzedaje się nabywcom pakiety. W środowisku rzetelnych firm aktywnych na rynku walut cyfrowych taka sytuacja jest nie do pomyślenia. Nasze środowisko organizuje też co prawda dla osób zainteresowanych tematem bitcoina i jemu pochodnych spotkania, ale mają one formę szkoleń i wykładów, a nie usilnego namawiania do kupna konkretnych walut cyfrowych.

Dascoin: nagranie i relacja z wystąpień – Beer and Bitcoin #13

Jako Polskie Stowarzyszenie Bitcoin polecamy wszystkim zainteresowanym inwestycją w DasCoin ostrożne i rozmyślne działania, w tym do wcześniejsze skonsultowanie się z nami w celu wyjaśnienia, czym różni się ten projekt od prawdziwych walut cyfrowych. Naszym priorytetem, jako organizacji promującej bitcoina i jemu pochodne waluty cyfrowe, jest promowanie rzetelnej wiedzy na ten temat oraz ostrzeganie przed zjawiskami mogącymi zaszkodzić wizerunkowi i rozprzestrzenianiu się technologii blockchain w Polsce i na świecie.

Pismo Das Coin

77 KOMENTARZE

  1. Dlaczego mnie to nie dziwi… Przecież wiadomo, że najlepiej zarabia się na ludzkiej niewiedzy. Brzydzę się takimi ludźmi, którzy za wszelką cenę chcą dorobić się kosztem innych.

  2. Dlaczego mnie to nie dziwi… Przecież wiadomo, że najlepiej zarabia się na ludzkiej niewiedzy. Brzydzę się takimi ludźmi, którzy za wszelką cenę chcą dorobić się kosztem innych.

  3. No i już po Dascoinie. Scenariusz został rozegrany klasycznie – na miękko. System był systematycznie i powoli wygaszany. Poszczególne elementy zmieniano, przerabiano a na końcu została zmieniona nazwa całości. Im więcej zmian i zamieszania tym trudniej połapać się użytkownikom. Promotorzy zarobili prowizję, po czym usunęli wszystkie materiały promocyjne i teraz reklamują nowe cudowne i bezpieczne biznesy na lata.

  4. No i już po Dascoinie. Scenariusz został rozegrany klasycznie – na miękko. System był systematycznie i powoli wygaszany. Poszczególne elementy zmieniano, przerabiano a na końcu została zmieniona nazwa całości. Im więcej zmian i zamieszania tym trudniej połapać się użytkownikom. Promotorzy zarobili prowizję, po czym usunęli wszystkie materiały promocyjne i teraz reklamują nowe cudowne i bezpieczne biznesy na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.