Reklama

Quark
5 listopada 2013 | 15:50

Zwykle cena Bitcoina w złotówkach na Mt.Goxie jest wyższa niż na polskich giełdach, ale wczoraj sytuacja ta uległa zmianie i to Bitcurex podyktował wyższą cenę, w szczytowych momentach dochodząc do 725 złotych, podczas gdy maksimum na Mt.Goxie wynosiło 721 złotych.

mtgox_bitcurex_4-11-13

Jak widać z powyższej grafiki  to Bitcurex sterował rynkiem w złotówkach, a cena Bitcoina w złotówkach była większa niż przykładowo w dolarach (cena jednego dolara to około 3.10zł). Ciekawe jest także to, że wolumeny na Bitcurexie są dużo wyższe niż na Mt.Goxie. Wszystko to pokazuje, że Mt.Gox traci na znaczeniu w oczach polaków. Długi czas oczekiwania na przelewy odgrywa tu kluczową rolę.

Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularny, w ostatnich tygodniach mieliśmy okazję zaobserwować zwiększony ruch na naszym blogu, w sieci pojawiało się coraz więcej informacji. Ponadto wydarzenia makroekonomiczne z ostatnich tygodni tylko przyczyniły się do rosnącej popularności. Aktualnie Bitcurex PLN jest ósmą największą (pod kątem wolumenu) giełdą na świecie.

Monopol Mt.Goxa dobiega końca. Aktualnie za największą giełdę na świecie uważa się BTC China, następnie jest BitStamp (USD) i dopiero pojawia się Mt.Gox (USD) z wolumenem o ponad połowę niższym od BTC China. Wysoko plasuje się także bitcoin.de (EUR) oraz BTC-E (USD). Jak już jesteśmy przy rosyjskiej giełdzie BTC-E to warto wspomnieć, że przedstawiciele giełdy opublikowali na forum bitcointalk  ankietę, w której można głosować na nową walutę która miałaby być przez nich obsługiwana i… zobaczcie sami:

btce-ankieta

Wczoraj kapitalizacja rynkowa Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w historii, a aktualnie wynosi ona  8,961,677,528 PLN. Prędkość sieci momentami przebijała już 4000 Terahashs/s.  Trudność wydobycia wynosi 390,928,788 (przypomnimy, że na wiosnę było to około 9,000,000). Aktualna ilość węzłów Bitcoin w Polsce wynosi 2322. W Polsce klienta Bitcoin pobrano 93,795 razy. Nasz kraj jest ósmy na świecie pod kątem liczby pobrań. Jakiś czas temu, kiedy Bitcoin kosztował 200-400 złotych grupa osób mówiła, że do końca roku zostanie osiągnięty poziom 1000zł. Wiele osób ich wtedy wyśmiewało. Ciekawi mnie co te osoby teraz myślą…

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut