Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Diem sprzedane, banki w USA będą oferować bitcoiny. Podsumowanie #403

2 lutego 2022 | 12:16

Na giełdach nadal mamy niejednoznaczną sytuację. Co z kolei działo się na poziomie fundamentów? 

Diem sprzedane

Diem Mety (jeszcze niedawno: Facebook) zostało sprzedane Silverbankowi. Projekt został spieniężony za 182 mln USD.

– Zidentyfikowaliśmy potrzebę posiadania stablecoina opartego na dolarach amerykańskich, który jest regulowany i wysoce skalowalny, aby dodatkowo umożliwić przepływ pieniędzy bez barier – powiedział mediom dyrektor naczelny Silvergate, Alan Lane. – Naszą intencją pozostaje zaspokojenie tej potrzeby, wprowadzając stablecoina [na rynek] w 2022 r., co umożliwią nam aktywa, które nabyliśmy dzisiaj i nasza istniejąca technologia – dodał.

Źródło: Forkast 

300 banków w USA zaoferuje BTC

Według raportu American Banker, blisko 300 banków społecznościowych w Stanach Zjednoczonych chce zaoferować swoim klientom handel bitcoinami w pierwszym lub drugim kwartale 2022 r. Będzie to możliwe dzięki współpracy z firmą NYDIG.

– Zainteresowanie konsumentów bitcoinem szybko rośnie, a NYDIG ma narzędzia i wiedzę, aby pomóc bankom zaspokoić to zapotrzebowanie. Wraz z myślącymi przyszłościowo instytucjami, takimi jak np. Flushing Bank, jesteśmy na drodze do osiągnięcia naszej misji nazwanej „bitcoin dla wszystkich” – powiedział Patrick Sells, dyrektor ds. innowacji w NYDIG.

Źródło: American Banker

Sieci ETH i BTC zostaną połączone

Internet Computer, publiczny łańcuch bloków i protokół, ma umożliwić dokonanie integracji sieci bitcoina i etheru. Będzie to możliwe jeszcze w tym roku.

Inteligentne kontrakty w Internet Computer będą mógł przechowywać, wysyłać i odbierać bitcoiny bez konieczności posiadania kluczy prywatnych

– napisał o projekcie dyrektor ds. produktu w Dfinity, Diego Prats.

Wiadomo, że szczegóły dot. prac nad Ethereum zostaną upublicznione za pewien czas.

Źródło: Twitter

Blockchain na froncie walki z COVID-19

Blockchainowa platforma eZTracker firmy Zuellig Pharma ma zostać wykorzystana do śledzenia i weryfikacji szczepionek przeciwko COVID-19. Chodzi głównie o walkę z podrabianymi specyfikami, ale także oczyszczenie rynku z przeterminowanych szczepionek.

– Można uniknąć wypadków z udziałem przeterminowanych lub nieprawidłowo przechowywanych szczepionek — powiedział mediom Daniel Laverick, wiceprezes oraz szef działu rozwiązań cyfrowych i danych w Zuellig Pharma.

Źródło: SCMP

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut