Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Społeczność kryptowalut pomaga ofiarom koronawirusa. Podsumowanie tygodnia #299

Społeczność kryptowalut pomaga ofiarom koronawirusa. W momencie, gdy piszemy te słowa, kurs BTC przebił poziom 9 000 USD.

28 stycznia 2020 | 14:00

W momencie, gdy piszemy te słowa, kurs BTC przebił poziom 9 000 USD. W czasie minionego tygodnia w tle działo się jednak wiele innych ciekawych wydarzeń.

Pomagamy ofiarom koronawirusa

Giełda Binance ponownie pokazuje, że jednym z filarów jej działania są kwestie charytatywne. Jej założyciel i CEO, ogłosił w minionym tygodniu na Twitterze, że giełda przekaże aż 1,5 mln USD na cele dot. walki z koronawirusem. 

Osobą zbiórkę prowadzi Krypital, spółka, która działa na rynku blockchaina w zakresie marketingu. Chce też zaoferować platformę opartą na sieci bloków, która pomoże w zbieraniu kryptowalut na szczytne cele.

Źródło: Twitter

Japonia z własną cyfrową walutą?

Po raz kolejny pojawiają się pogłoski o tym, że Japonia pracuje nad własną cyfrową walutą. Reuters cytuje w tej sprawie wiceministra spraw zagranicznych kraju. Norihiro Nakayama – bo o nim mowa – uważa, że rząd pracuje nad takim projektem. Więcej informacji mamy poznać już w lutym. 

Sprawę dementuje z kolei minister finansów Japonii Taro Aso. Ponoć to tylko plotki, zaś Japonia nie widzi potrzeby emisji takiej waluty. Głównie z powodu faktu, że w kraju żyje nadal bardzo dużo starszych osób, dla których byłaby to wielka bariera.

Źródło: Reuters

Starbucks otwiera się na kryptowaluty

To jednak nie koniec doniesień, które sugerują, że rośnie liczba podmiotów, które wykazują wzmożone zainteresowanie kryptowalutami. Starbucks oferuje dziś swoim klientom karty przedpłacone SBUX. W tle ponoć trwają pracę nad nowym projektem. 

Starbucks dokonał bowiem inwestycji we wspieraną przez ICE platformę Bakkt. Jak donosi U.S. Today, obie firmy pracują teraz nad aplikacją dla konsumentów, która pozwoli klientom giganta na dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut.

Źródło: Cryptonews

Tesla z pełnym węzłem

W sieci można znaleźć wideo, na którym widać, że możliwe jest połączenie samochodu elektrycznego z… Bitcoinem. Okazuje się, ze samochody Tesli można wykorzystywać do wsparcia sieci BTC. Fani kryptowalut wykorzystali bowiem system komputerowy samochodu, aby zmienić pojazd elektryczny w pełny węzeł BTC. Nagranie znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: Bitcoinist

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut