Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

DASH rozpoczyna współpracę z Coinfirm

Jedna z najbardziej popularnych cyfrowych walut DASH rozpoczyna współpracę z globalnym dostawcą usług Compliance ? Coinfirm.io

28 września 2016 | 14:24

Komunikat prasowy:

Jedna z najbardziej popularnych cyfrowych walut DASH rozpoczyna współpracę z globalnym dostawcą usług Compliance ? Coinfirm.io

Nowy Jork – 28 września 2016 – Po raz pierwszy znacząca cyfrowa waluta podejmuje współpracę z operatorem platformy Compliance. To partnerstwo tworzy unikalne rozwiązanie z punktu widzenia AML / KYC w kryptowalutach czyli w najszybciej rozwijającym się sektorze finansów.

Coinfirm z siedzibą w Londynie i Warszawie umożliwi bezpieczne przyjmowanie waluty Dash w placówkach handlowych i instytucjach finansowych poprzez weryfikację czy wykonywane transakcje są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami. Coinfirm sprawia, że użytkownicy Dash mogą w pełni korzystać z regulowanych usług przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Waluta Dash jest obecnie 7 największą i najbardziej popularną przy kapitalizacji rynkowej na poziomie 80 milionów dolarów.

Główni programiści Dash mówią, że ta współpraca pozwoli na zwiększenie wolumenu płatności przy użyciu tej waluty (głównie w zastosowaniach handlowych) tym samym promując technologię blockchain. Dash, co jest skrótem od ?cyfrowej gotówki? jest uważany przez ekspertów za jedną z najbardziej istotnych cyfrowych walut, porównywalną do Bitcoina. Ma otwarte źródło, czyli każdy może zweryfikować jej kod, jest zdecentralizowana i umożliwia natychmiastowe płatności zapewniając przy tym maksimum bezpieczeństwa. Czas autoryzacji płatności to zaledwie kilka sekund co jest korzystne zarówno dla konsumentów jak i przedsiębiorców.

Ryan Taylor, Dyrektor Finansowy w Dash, powiedział: „Coinfirm oferuje swoim klientom prawdziwie światowej klasy narzędzie w celu spełnienia wymogów regulacyjnych w łatwy i efektywny sposób. Główną korzyścią dla Dash z tej współpracy jest umożliwienie integracji waluty w nowych sektorach i instytucjach regulowanych. Jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami które otwierają się dla naszego ekosystemu i naszych użytkowników?.

Wymogi i obowiązki związane z regulacjami w różnych branżach i krajach związanych z Compliance i zgodnością są często żmudne, kłopotliwe i wiążą się z kosztownymi wdrożeniami. Partnerstwo Coinfirm i Dash zapewnia, że najtrudniejsze elementy tego procesu zostaną znacząco ułatwione a ograniczenia dla inwestycji i przedsiębiorców będą złagodzone.

Ta współpraca jest historyczna dla rozwoju cyfrowych walut i blockchain. Jesteśmy dowodem na to jak kryptowaluta i platforma Compliance są w stanie skutecznie współdziałać„, powiedział Paweł Kuskowski, współzałożyciel i CEO Coinfirm. „Naszym celem jest, aby Compliance było zautomatyzowane i maksymalnie łatwe w użyciu. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą Dash przekształci się w dominującą walutę, gdyż ma na to plany i stanowczo na to zasługuje. Muszę podkreślić pod jak dużym wrażeniem byliśmy poznając technologię Dash i ich wzorowe podejście do całego ekosystemu cyfrowych płatności.”

Gdy Coinfirm zostanie w pełni zintegrowany z Dash umożliwi pełne monitorowanie procesów i przestrzeganie procedur AML. Platforma zapewni wsparcie dla klientów korporacyjnych, którzy korzystają z Dash, a w szczególności dla tych, którzy są zobligowani przepisami prawa do przestrzegania AML i KYC. Weryfikacja kontrahentów, automatyczne oceny ryzyka oraz narzędzia do zarządzania i przeciwdziałania oszustwom będą przez Coinfirm skalowalne do potrzeb użytkowników.

Unikalne, opracowane przez Coinfirm ?Wealth Reports? umożliwią użytkownikom Dash budowanie weryfikowalnej historii i ratingu kredytowego. Przedsiębiorcy używający tej waluty zyskują dodatkową motywację i niezbędną infrastrukturę potrzebną do tworzenia nowych produktów finansowych i usług, które spełnią oczekiwania konsumentów i przyczynią się do wzrostu cyfrowej gospodarki.

O Coinfirm

Firma działająca w branży blockchain, oferująca Compliance jako usługę. Zbudowała pierwszą platformę oceny ryzyka w blockchain oraz pierwsze w Europie Środkowej laboratorium służące do badania i rozwoju tej technologii. Coinfirm umożliwia przejrzystość i bezpieczeństwo w transakcjach dokonywanych w cyfrowych walutach rozwiązując problemy związane z zagrożeniem prania brudnych pieniędzy, zapobiegając nadużyciom gospodarczym i ułatwiając zgodność z listami sankcyjnymi. Coinfirm umożliwia popularyzację i masową adopcję blockchain i cyfrowych walut w sposób zgodny z prawem i zasadami.

Coinfirm monitoruje transakcje w czasie rzeczywistym, segreguje je zgodnie z ponad setką scenariuszy połączonych z pełnymi danymi, takimi jak nazwa firmy lub strony internetowej. Następnie zaś dodaje do nich informacje od zewnętrznych dostawców list sankcyjnych, PEP, oraz podmiotów powiązanych. Jest to pełnowymiarowe rozwiązanie AML / KYC dla transakcji opartych o blockchain. W tradycyjnych sektorach, takich jak bankowość, Coinfirm dostarcza danych o firmach i transakcjach w walutach cyfrowych w taki sposób, że instytucje mogą właściwie ocenić ryzyko związane z klientami, co umożliwia im dostęp do zupełnie nowych rynków.

http://www.coinfirm.io
http://www.coinfirmlab.com

O Dash

Dash jest projektem open source, który zapewnia bezpieczne zdecentralizowane rozwiązania finansowe. Dash jest jak cyfrowa gotówka, którą można płacić w szybki i wygodny sposób za dobra i usługi na całym świecie. Jedna z najbardziej cenionych na świecie kryptowalut, Dash jest zarządzana przez finansowaną oddolnie, niezależną organizację składającą się z ponad 15 000 użytkowników. Transakcje są weryfikowane przez ponad 4 000 węzłów na całym świecie. Dash posiada wbudowany system zarządzania i finansowania projektów pozwalający na składanie propozycji i głosowanie w społeczności. A jeśli dany postulat zostanie zatwierdzony, jest opłacany bezpośrednio z blockchain. Dash posiada wiele unikalnych funkcji, w tym opcję przelewów błyskawicznych, niskie opłaty i bardzo wysoki poziom prywatności i bezpieczeństwa.

http://www.dash.org

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut