Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Petro w bankach, Eminem rapuje o bitcoinie, Futures na ETH – Informacje Tygodnia

coin Cash zdał test, Charlie Lee zachęca do inwestowania w BTC, BTC po ok. 100 tys. dolarów, a Ripple upadnie? Sprawdź informacje tygodnia!

4 września 2018 | 14:09

Miniony tydzień ponownie obfitował w kilka ciekawych newsów.

Bitcoin Cash zdał test

Sieć Bitcoin Cash przeszła stress test, czyli została poddana ekstremalnemu obciążeniu, by sprawdzić, jak zachowa się w ekstremalnej sytuacji. Przeprowadzono aż dwa miliony testowych transakcji. Okazało się, że blockchain forka BTC przeszedł swój egzamin dojrzałości w bardzo dobry sposób. Wzrost liczby transakcji nie przyczynił się do podniesienia prowizji za transakcje.

Charlie Lee zachęca do inwestowania w bitcoina

Twórca Litecoina, Charlie Lee, widzi w bessie szansę na kupno tańszych bitcoinów. Jego zdaniem jeśli tylko ktoś może pozwolić sobie na długoterminową inwestycję w kryptowaluty, to teraz jest najlepszy moment na kupno BTC. Kreator jednej z najpopularniejszych walut cyfrowych przestrzega jednak przed inwestowaniem na giełdzie za nie swoje środki.

Nie odważył się również podać szczegółów swojej prognozy cenowej. Sam zauważa, że kończyła się dotąd po paru miesiącach, ale czasami trwała parę lat. Nie wie jak sytuacja będzie wyglądała teraz.

BTC po ok. 100 tys. dolarów, zaś Ripple upadnie?

Satis Group, firma zajmująca się doradztwem w kwestiach ICO, opublikowała w czwartek 30 sierpnia część raportu „Cryptoasset Market Coverage”, która była poświęconą m.in. wycenom projektów i platform kryptowalutowych. Zgodnie z przewidywana cena BTC osiągnie nawet ok. 100 tys. dolarów już w ciągu najbliższych pięciu lat (do końca roku 2019 przewiduje się cenę 30 tys dol.).

Rynek będzie rósł, choć niektóre projektu czeka upadek. Wzmocnią się kryptowaluty, które cechują się anonimowością. Upadnie np. Bitcoin Cash czy scentralizowane waluty taki jak Ripple. Twórcy raportu nie wierzą też w długoterminowy sukces Ethereum.

Futures na ETH?

Rok po wprowadzeniu kontraktów futures opartych na BTC, jedna z giełd w USA ma w planach stworzenie takiego instrumentu opartego na kryptowalucie ether (ETH). Może być to przyczynkiem do mocnego wzrostu waluty stworzonej przez Vitalika Buterina.

Przypomnijmy, że w grudniu 2017 r. giełda CBOE (Chicago Board Options Exchange) jako pierwsza na świecie wprowadziła kontrakty terminowe na bitcoina (BTC).  Dziś spółka holdingowa, CBOE Global Markets, właściciel Chicago Board Options Exchange ma w planach powtórzenie tego ruchu na ETH.

Wilk z Wall Street nazywa BTC fatamorganą

Jordan Belfort, czyli słynny „Wilk z Wall Street”, nazwał BTC „fatamorganą”. Uznał, że wszyscy, którzy wierzą we wzrosty kryptowalut, przeszli swoiste „pranie mózgu”. W ramach tego samego wywiadu opowiada, jak sam manipulował swoimi klientami oraz rynkiem dzięki armii telemarketerów. Dziś takie działania – dzięki Internetowi – są jego zdaniem jeszcze łatwiejsze.

Belfort już wcześnie krytykował BTC i inne cyfrowe waluty. Nadal, jak widać, uważa, że są one formą oszustwa.

Dash na każdym smartfonie w Ameryce Łacińskiej

Dash wzrósł o 27% dzięki podpisaniu umowy z Kripto Mobile. Firma Kripto Mobile przyznała, że podpisała umowę z deweloperami Dash dotyczącą kooperacji w temacie nowej linii telefonów komórkowych, które mają obsługiwać kryptowaluty. Nowe urządzenia będą dostępne na terenie Ameryki Łacińskiej i Południowej.

Petro w bankach

Wenezuelski prezydent Nicolas Maduro nakazał wszystkim bankom w kraju przyjęcie kryptowaluty Petro jako jednostki rozliczeniowej. Mówi o tym specjalna uchwała regulacji finansowych. Czy ten krok to wejście Wenezueli na nowoczesną ścieżkę rozwoju czy już tylko desperackich próba Maduro walki z sankcjami i inflacją w jego kraju? Obecnie Petro jest wyceniane na 60 dolarów lub 3600 suwerennych boliwarów, czyli nowej waluty Wenezueli.

Eminem rapuje o bitcoinie

Na koniec proponujemy wam coś luźniejszego. Biały król rapu – Eminem – powrócił z nową płytą „Kamikadze”, którą wydał bez wcześniejszych zapowiedzi w piątek. Nie to nas jednak zaciekawiło, a fakt, że w jednej z piosenek śpiewa o BTC!

 „Now everybody doin’ Bitcoin” („Teraz wszyscy robią [kopią] bitcoiny”) – słuchacze dowiadują się z tekstu utworu „Not Alike”, który zapewne powstał w okresie bańki na kryptowalutach.

Naszym zdaniem jest to dowód na wejście BTC do mainstreamu.

 

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut