Reklama

Quark

Bitcoiny z bankomatów – nowa usługa BitBay

2 listopada 2015 | 14:52

Giełda BitBay wprowadziła nową usługę pozwalającą na wypłatę pieniędzy z giełdy w gotówce w 6170 bankomatach na terenie całego kraju. W oświadczeniu prasowym przeczytamy:

Wypłata w bankomatach jest kolejną w ostatnim czasie, po wypłatach przekazami pieniężnymi InPost, nowością wprowadzaną przez giełdę BitBay. Dzięki nowej usłudze spółki Polskie Przelewy ?Na Telefon? użytkownicy giełdy będą mogli szybko zrealizować wypłatę w gotówce w wybranym przez siebie bankomacie. Opcja ta pozwala na wykonanie wypłaty ekspresowej wszystkim użytkownikom platformy, również tym, których konta nie są zweryfikowane.

W trosce o bezpieczeństwo transakcji, usługa posiada dwuetapowy proces weryfikacji wypłaty. Do pół godziny od zlecenia wypłaty użytkownik otrzyma email z kodem PIN oraz SMS z kodem. Musi się następnie udać do najbliższego bankomatu (pełna lista bankomatów dostępna tutaj). Jest to ponad 6170 punktów wypłat dostępnych przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Na pulpicie bankomatu należy wybrać „Na Telefon?”, wpisać numer telefonu, PIN z wiadomości email oraz kod SMS. Po chwili będzie można już odebrać gotówkę z kieszeni bankomatu.

Dostępnymi nominałami wypłat z bankomatów są 100, 200, 300, 500, 1000 oraz 2000 zł. Wypłaty w bankomatach obsługiwane przez giełdę codziennie w godzinach 8:00 – 22:00. Koszt wypłat to 10 zł (dla kwot 100 ? 1000 zł) lub 20 zł (dla 2000 zł).

Dzięki tego typu usługom wymiana cyfrowej waluty stanie się jeszcze łatwiejsza. Istotny jest też fakt, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł ostatnio, że sama wymiana cyfrowych walut powinna być zwolniona z podatku VAT (nie zapominajmy, że wciąż trzeba zapłacić podatek dochodowy od zysków na giełdzie).

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut