Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Ważne zmiany na czołowej polskiej giełdzie. Podsumowanie tygodnia #391

12 listopada 2021 | 16:49

Co przyniosły ostatnie dni na rynku kryptowalut? 

BitBay się zmienia

BitBay, czołowa polska giełda kryptowalut, to teraz Zonda. O zmianach w swoim liście otwartym napisał nowy CEO platformy. Dowiedzieliśmy się, że firma ma nowy zarząd.

Popularność i uniwersalność kryptowalut przyciągają coraz większe zainteresowanie, ale narzędzia, które umożliwiają dostęp do tego świata, bywają trudne do zrozumienia. To coś, co wymaga zmiany. Naszym celem w Zonda jest, aby inwestowanie w cyfrowe zasoby było prostsze i szerzej dostępne. Opracowujemy intuicyjne narzędzia i programy edukacyjne, aby nikt nie był wykluczony z partycypowania w przyszłości finansów. Nasza nowa platforma handlowa i aplikacja mobilna, których uruchomienie planowane jest na II lub III kwartał 2022 roku, są projektowane tak, aby wejście w świat kryptowalut i jego zgłębianie było jak najprostsze, a zarazem – najbezpieczniejsze

– napisał Przemysław Kral, CEO Zondy.

Wiadomo też, że giełda pracuje nad nową cyfrową akademią dla użytkowników, która ma pomóc w inwestowaniu w kryptowaluty.

Na przełomie II i III kwartalu 2022 roku planujemy uruchomić nową platformę handlową i aplikację mobilną. Głównym celem przyświecającym pracom jest opracowanie takiej platformy, w której proces wejścia i uczestnictwa w rynku kryptowalut będzie tak prosty, jak to tylko możliwe

– dodaje firma w osobnym poście.

Źródło: Zonda

Szkoły w Nowym Jorku będą uczyły o kryptowalutach?

Nowy burmistrz Nowego Jorku Eric Adams rozmawiał z CNN o reformie systemu edukacji w mieście. Jego zdaniem szkoły publiczne powinny oferować m.in. zajęcia z wiedzy o blockchainie i kryptowalutach.

– Musimy otworzyć nasze szkoły, aby te uczyły o technologii i nowego sposobu myślenia – powiedział.

Dodał, że Nowy Jork musi pozostać „ośrodkiem innowacji, bez względu na to, czym teraz jest innowacja”.

Już w czasie swojej kampanii wyborczej pozytywnie wypowiadał się o bitcoinie.

Źródło: CNN

P.O. kontrolera waluty w USA chce regulacji rynku kryptowalut

 – Duże firmy kryptowalutowe – zwłaszcza emitenci stablecoinów o dużej kapitalizacji – powinny zostać objęte kompleksowym, skonsolidowanym nadzorem. Jednocześnie federalne i stanowe organy nadzoru bankowego powinny priorytetowo potraktować rozwój prawa, personelu i podejść nadzorczych, aby bezpiecznie wprowadzić takie firmy w obszar regulacyjny. To wyraźnie odróżniłoby bezpieczne firmy kryptowalutowe od tych, które są regulowane tylko częściowo i mają już za koncie wpadki, takie jak Binance i Tether – powiedział w czasie kongresu American Fintech Council 2021 Michael Hsu, który tymczasowo pełni funkcję kontrolera waluty w USA. – Szybka ekspansja i mieszanie działalności hurtowej i detalicznej w niektórych firmach kryptowalutowych rodzi pytanie, czy powinno istnieć rozdzielenie takich działań w przestrzeni kryptowalut w stylu Glass-Steagall – dodał.

Glass-Steagall to ustawa z 1933 roku, której głównym postanowieniem był zakaz łączenia działalności komercyjnej banków z działalnością inwestycyjną

Urząd kontrolera waluty zajmuje się w USA głównie regulowaniem rynku bankowego.

Źródło: OCC

Kolejna duża firma myśli o inwestycji w BTC

Założona w 1978 roku firma IGM Financial od kolejnego roku chce inwestować w kryptowaluty i umożliwiać swoim klientom kupowanie cyfrowych aktywów. Na początku będą to bitcoiny i ether. Powyższe potwierdził już CEO spółki James O’Sullivan.

Źródło: Bloomberg

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut