Reklama

Quark

Wideo: Mining kryptowalut – jak ocalić świat przed globalnym ociepleniem

Jak zaoszczędzić 90% energii potrzebnej na chłodzenie koparek? Chcesz wiedzieć ile jesteś wart? Wystaw się na giełdę! - zobacz wideo

6 grudnia 2017 | 14:32

Pozyskiwanie ciepła z koparek kryptowalut – tym właśnie zajmuje się Pracownia Nowych Technologii. Jest to spora innowacja w zakresie kryptogórnictwa.

Podczas Cryptocurrency World Expo, prezes Pracowni Szczepan Bentyn zaprezentował przed naszą kamerą pierwszy prototyp koparki zanurzonej w płynie niskowrzącym . Jest to Antminer podkręcony aż o 30% z 13.5TH/s do około 18TH/s. Pozwala on zaoszczędzić nawet 90% energii potrzebnej na chłodzenie koparki i przekazać zaoszczędzoną energię w dowolne miejsce w postaci energii cieplnej

chcemy budować takie kontenery, które będą miały moc około 1MW – mówi Bentyn. Obok takiego kontenera miałyby stanąć turbiny wiatrowe – w ten sposób chcemy uratować planetę ziemia przed globalnym ociepleniem.

Wystaw się na giełdę!

Kolejną z działalności prowadzonych przez Szczepana jest ‘Personal Tokens’. Projekt umożliwia każdemu wygenerowanie tokenów na blockchainie. Przykładem takich tokenów są wygenerowane przez Szczepana Bentyncoiny, których kapitalizacja przekracza 13 milionów złotych – może chciałbyś wiedzieć ile jesteś wart? Wystaw się na giełdę – mówi Bentyn.

Dzięki technologii blockchain dosłownie każdy może wejść na giełdę, nie trzeba przy tym mieć dużej firmy – zwykły człowiek może wejść dzisiaj na giełdę z wartością jaką prezentuje – mówi Szczepan.

Zachęcamy do zobaczenia kanału Szczepana na YouTube i subskrybcji: https://www.youtube.com/user/szanow/

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut