Reklama

Quark

Kolejny kraj akceptuje bitcoiny. Nowy Jork chce zakazu miningu. Podsumowanie #415

5 maja 2022 | 14:47

W momencie, gdy piszemy te słowa, kurs bitcoina chyba zakończył ostatnią korektę. Możliwe, że powodem tego są ostatnie newsy.

Kolejny kraj akceptuje BTC

Republika Środkowoafrykańska to kolejny kraj na świecie i pierwszy w Afryce, który uznał bitcoina jako walutę. Zgromadzenie Narodowe tego państwa jednogłośnie przegłosowało ustawę, która ma pomóc “w urzeczywistnieniu krajowego planu naprawy gospodarczej i budowania pokoju”.

Władze liczą, że bitcoin pomoże wyjść krajowi z kryzysu.

Republika Środkowoafrykańska to państwo śródlądowe w środkowej Afryce, w dorzeczach rzek Konga i Szari. Graniczy z Kamerunem, Czadem, Sudanem, Sudanem Południowym, Demokratyczną Republiką Konga i Kongiem. Zamieszkuje je ok. 5 mln osób.

Źródło: Forbes

Meksyk do 3 lat będzie miał CBDC

W innym kierunku podąża z kolei Meksyk. Kraj nie zamierza czynić z BTC swojej waluty. Za to pracuje nad CBDC, które na rynku ma pojawić się do 3 lat.

– Cyfrowa waluta ma na celu włączenie finansowe, rozszerzanie opcji szybkich, bezpiecznych, wydajnych i interoperacyjnych płatności w gospodarce – powiedziała o projekcie Victoria Rodriguez Ceja, gubernator Banku Meksyku.

Źródło: Banxico

Nowy Jork chce zakazu miningu

Nowy Jork myśli nad zakazem miningu kryptowalut, które są oparte na Proof-of-Work. Stosowny projekt ustawy jest właśnie analizowany przez władze miasta. Politykom chodzi o to, by ograniczyć zużycie energii i wprowadzić aż 40-procentową redukcję emisji gazów cieplarnianych do 2030 r.

Przeciwko pomysłowi protestują już prokryptowalutowe organizacje.

Źródło: nysenate

Nowa wersje Bitcoin Core

W sieci pojawiła się nowa wersja Bitcoin Core – Bitcoin Core 23.0. Chodzi o oprogramowanie służące do wysyłania i odbierania bitcoinów, które pierwotnie opracował Satoshi Nakamoto, twórca bitcoina. Wersja 23.0 była opracowywana przez 132 programistów przez około siedem miesięcy. Wprowadza wiele ulepszeń dot. zwiększenia anonimowości przesyłu środków, poprawy wrażeń użytkownika i jego bezpieczeństwa.

Źródło: Bitcoin Magazine

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut