Reklama

Quark

Sprawa McAfee’ego zakończona. Szwecja może uderzyć w rynek miningu. Podsumowanie tygodnia #427

19 lipca 2022 | 13:35

Co wydarzyło się w świecie kryptowalut w ostatnich dniach?

Sprawa McAfee’ego zakończona

Sprawa dot. Johna McAfee’ego została zakończona. Sąd w Nowym Jorku wydał wyrok w sprawie byłego szefa firmy McAfee i jego współpracownika Jimmy’ego Gale’a Watsona, Juniora.

Przypomnijmy, że obaj panowie w 2017 r. promowali liczne ICO, za co brali pieniądze. Problem w tym, że nie informowali o tym fakcie odbiorców postów w social mediach. Do tego organizowali na giełdach tokenów pump and dump.

Watson został skazany na karę 375 934,86 USD. Do tego jego firma nie może brać udziały w ICO. Z kolei zarzuty względem McAfee’ego zostały oddalone z powodu jego zgonu.

Źródło: Investing

Szef SEC chce regulacji kryptowalut

W USA powraca temat tego, jak regulować kryptowaluty. Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, uchylił rąbka tajemnicy w tej kwestii.

 (…) rozmawiamy z uczestnikami branży o tym, jak osiągnąć zgodność z przepisami lub zmodyfikować niektóre z tych przepisów – przyznał w jednym z ostatnich wywiadów. – Przyglądamy się tokenom, stablecoinom i non-stablecoinom. Osobno prowadzimy rozmowy z regulatorami bankowymi oraz z naszymi przyjaciółmi i kolegami z CFTC – dodał.

Przyznał, że w tym zakresie SEC współdziała z Commodity Futures Trading Commission.

Źródło: Yahoo Finance Live

Szwecja może zakazać miningu?

Rząd Szwecji bierze pod uwagę ograniczanie działalności dot. miningu w kraju. W niedawnym wywiadzie minister energii Khashayar Farmanbar powiedział, że szwedzka gospodarka przechodzi „od okresu administracji do ekstremalnej ekspansji, w której cały nasz przemysł wytwórczy stara się zelektryfikować”

– Szczerze mówiąc, potrzebujemy energii na bardziej użyteczne rzeczy niż bitcoin – stwierdził.

W praktyce władze mogą utrudnić kopalniom bitcoinów dostęp do energii elektrycznej. Możliwe też, że tego typu zagraniczne firmy, które działają w Szwecji, zostaną zwolnione z ulgi podatkowej, z której teraz korzystają.

Źródło: news.bitcoin.com

Rosja zakazuje kryptowalutowych płatności

Rosja zdecydowała: Władimir Putin podpisał zakaz używania kryptowalut do płatności. W bitcoiny i altcoiny można jednak nadal inwestować.

Zabrania się przekazywania lub przyjmowania cyfrowych aktywów finansowych w zamian za przekazane towary, wykonane dzieła, świadczone usługi, a także w jakikolwiek inny sposób, który pozwala przyjąć zapłatę za towary (dzieła, usługi) cyfrowym aktywem finansowym, chyba że przepisy federalne stanowią inaczej

– czytamy w dokumencie.

Źródło: Duma

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut