Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Shrem i Gates Zgadzają Się Odnośnie Cyfrowej Waluty w Afryce

11 lutego 2014 | 04:26

Bill Gates, drugi najbogatszy człowiek na świecie zgadza się z przedsiębiorcą Bitcoinowym Charliem Shremem w jednej rzeczy: Afryka potrzebuje cyfrowej waluty. Bitcoin jest szeroko rozpoznawalny poprzez swój potencjał  dostarczania usług e-commerce osobom z ograniczonym dostępem do usług bankowych, w dużej mierze dzięki swoim niskim opłatom transakcyjnym, niezależności od rządów i brakowi zwrotów.

b
Bill Gates (po lewej) i Charlie Shrem (po prawej)

Połączcie te cechy z faktem, że Afryka aktualnie jest zalana telefonami osobistymi z dostępem do internetu i ma zadatki do rewolucji bankowej.

Wczoraj, w transmisji na żywo z Jeffem Tuckerem, Charlie Shrem omawiał swoje poglądy o tym jak Bitcoin może zrewolucjonizować transakcje finansowe na świecie z kilkoma komentarzami jak duży może być w Afryce. Shrem powiedział w rozmowie:

Oto jak daleko możesz przesłać komuś pieniądze bez obawy przed pośrednikami (którzy zawsze chętnie wyciągają rękę po kasę)[…] Wyobraź sobie, że Twoje pieniądze wzbijają się w powietrze i mogą polecieć gdzie tylko się im każe. Zapomnijcie o handlu pomiędzy Ameryką, Europą i Afryką, pomyślcie raczej o handlu w granicach samej Afryki. Tam jest tyle skorumpowanych krajów i rządów, a rynek przesyłania pieniędzy to bomba. Wyznaczenie drogi handlowi w Afryce jest bardzo ważne, a technologia pomoże.

Niemalże, że w tym samym czasie Bill Gates prowadził na Reddicie AMA i kiedy został zapytany „Co myślisz o kryptowalutach takich jak Bitcoin” odpowiedział:

Fundacja zajmuje się między innymi walutami wirtualnymi, ale w odróżnieniu od Bitcoina, nasza waluta nie byłaby anonimowa. W Kenii M-pesa używana jest przy połowie wszystkich transakcji. Waluty wirtualne mają niskie koszty przesyłu, co pomoże biednym, którzy dokonują transakcji finansowych płacąc małe kwoty. Myślę, że w ciągu najbliższych 5 lat wirtualne waluty przyjmą się zarówno w Indiach, jak i pewnych obszarach Afryki, co bardzo pomoże biednym.

Gates w szczególności rozróżnił „anonimową cyfrową walutę” i cyfrową walutę, w którą jego fundacja jest zaangażowana, ale jego stanowisko na temat korzyści z cyfrowego pieniądza dla biednych właściwie dotyczy Bitcoina. Skoro starzy i młodzi wizjonerzy mogą zgodzić się z tymi korzyściami to dlaczego tak mało inicjatyw rozwija się na tym rynku?

Źródło: http://www.cryptocoinsnews.com/2014/02/11/shremgates/

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut