Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Nicolas Cary o obecnej sytuacji na rynku i prognozach na 2020 rok

W wywiadzie Nicolas Cary mówił o zmianach w technologii, rosnącym zainteresowaniu branżą oraz swoim nowym projekcie - cyfrowym złocie.

20 grudnia 2019 | 10:20

W tym roku kongres Impact fintech’19 w Katowicach odwiedził Nicolas Cary – współzalożyciel i wiceprezes Blockchain.com oraz współzalożyciel i prezes organizacji charytatywnej SkysTheLimit.org. W wideo można znaleźć pełen wywiad w angielskiej wersji językowej. Natomiast w artykule poniżej podsumowanie 2019 roku, omówienie trendów na przyszły rok oraz przewidywanych zmian w technologii łańcucha bloków.

Obecna sytuacja na rynku

Rynek kryptowalut w 2019 roku miał pewne wzloty i upadki, możemy jednak wyraźnie zauważyć pozytywne tendencje i coraz większe zainteresowanie branżą kryptograficzną, pomimo wciąż dostrzegalnych skutków wydarzeń z 2017 roku związanych z Initial Coin Offering. 

Jedną z głównych zmian, jakie możemy zaobserwować w 2019 roku to zmiany w zachowaniach instytucji oraz znaczący rozwój Stablecoin, czyli kryptowalut zaprojektowanych w celu zminimalizowania zmienności ceny Stablecoin w stosunku do niektórych „stabilnych” aktywów. 

Świat regulatorów nieustannie się zmienia. Można zaobserwować wyraźny progres w porównaniu z poprzednimi latami. To na czym regulatorom jednak głównie zależy to ochrona użytkownika.

Nastąpił również znaczny rozwój w obszarze tokenizacji i jak podkreśla Nicolas Cary:

“Dzięki właśnie regulacjom, udało się zakończysz szalony okres ICO”.

Jest wiele aspektów, które należy brać pod uwagę, analizując sytuację na rynku, Nicolas Cary, podkreśla jednak, że najważniejsza jest zawsze analiza samego łańcucha bloków. Dzięki takiej analizie możemy zobaczyć, ile transakcji faktycznie zostało przeprowadzonych. Możemy zaobserwować czy tendencja jest spadkowa, czy może wzrostowa. 

Zmiany w technologii

Nicolas Cary zwrócił uwagę oraz mówił więcej o tym, jak pomaga wejść użytkownikom do świata kryptowalut, między innymi dzięki planowanym give away oraz konkursom, w których można otrzymać kryptowalutę.

Głównym trendem, jaki powinien mieć miejsce w 2020 roku według Nicolasa Cary jest rozwój IEO. 

Nicolas Cary zwrócił uwagę również na swój nowy projekt utworzenia cyfrowego złota, który ma być zabezpieczony blockchainem Bitcoina. 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut