Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

FutureNet pod ostrzałem UOKiK. Podsumowanie tygodnia #256

27 marca 2019 | 12:55

Śledzenie teraz kursu bitcoina z wypiekami na twarzy jest raczej niemożliwe. Dlatego w alternatywie proponujemy czytanie newsów dot. rozwoju technologii i rynku.

FutureNet pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji ostrzega oficjalnie przed FutureNet. W opublikowanym w minionym tygodniu komunikacie czytamy m.in.:

“Stronami internetowymi zarządzają dwie firmy: BCU Trading z Dubaju i Futurenet Ukraine ze Lwowa. UOKiK wszczął przeciw nim postępowanie i postawił im zarzuty. Serwisami interesuje się również Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu, prowadząc śledztwo pod sygnaturą PO 2 Ds. 63.2016.”

Urząd wprost ostrzega przed projektem:

“(…) oficjalnie ostrzegamy: nie kupujcie oferowanych pakietów, nie wprowadzajcie znajomych do systemu.”

Obie firmy uzależniają korzyści od tego, że ktoś będzie werbował kolejnych uczestników. System przestanie działać, gdy nie będą do niego przystępowały inne osoby. Zazwyczaj w tego typu schematach pieniądze trafiają głównie do pomysłodawców piramidy – powiedział mediom Marek Niechciał, prezes UOKiK.

MyEtherWallet łączy siły z Sirin Labs

Popularny portfel na tokeny z rodziny Ethereum i blockchainowy smartfon rozpoczęły właśnie współpracę. Usługi MEW będą wdrażane do systemu zimnego portfela na e-waluty, jaki znajduje się w smartfonie Sirin Labs – Finney.

„Zawsze staramy się zapewnić bezpieczniejsze integracje z [siecią] Ethereum, aby nasi użytkownicy czuli się komformotowo (…), a wierzymy, że posiadanie portfela sprzętowego telefonu jest niezwykle cenne dla użytkowników. To nie tylko ułatwi wysyłanie i odbieranie transakcji kryptograficznych, ale także zwiększy dostępność krypto dla wielu użytkowników.”

– nową współpracę podsumował CEO MEW Kosala Hemachandra.

Coinpaprika.com prezentuje nową aplikację

Coinpaprka.com to odpowiednik CoinMarketCap, czyli portalu, na którym możecie śledzić zmiany kursów kryptowalut. Teraz platforma wprowadza na rynek aplikację mobilną, która  będzie scalała dotychczasową funkcjonalność, portfel, giełdę oraz inne usługi (np. zarządzanie portfolio inwestycyjnym). O newsie napisano na mediach społecznościowych projektu i stronie https://coins.coinpaprika.com/. Na razie nie są znane szczegóły.

Zarabiaj kryptowaluty jedząc hamburgery

Niestety na razie to wiadomość kierowana tylko do naszych czytelników z Filipin. McDonald’s na Filipinach nawiązał bowiem współpracę z LoyalCoin. Celem jest powstanie programu lojalnościowego opartego na kryptowalutach.

LoyalCoin to program lojalnościowy, który korzysta z blockchaina. Daje możliwość korzystania z „punktów do czegoś więcej niż tylko otrzymywania nagród i przywilejów od ulubionych marek”. Jak to działa? Otóż, użytkownicy platformy zarabiają LoyalCoin, gdy kupują towary od marek, które emitują kryptowalutę jako nagrodę dla klientów.

Koniec sprawy Mt. Goxa?

Niedawno pisaliśmy o wyroku, jaki otrzymał Mark Karpeles, CEO Mt. Goxa. Kilka dni później Nobuaki Kobayashi, syndyk masy upadłościowej giełdy, ogłosił, że zakończył już długi proces rozpatrywania roszczeń rehabilitacyjnych wierzycieli. Wkrótce ma poinformować, czy upadła giełda zwróci im środki.

Na tą informację czeka aż 24 000 wierzycieli. Przypomnijmy, że upadek MT. Goxa w 2014 r. spowodował utratę 850 000 BTC o wartości około 460 mln USD.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut