Miniony tydzień zakończył pewną epokę w historii bitcoina. Można uznać, że historia Mt. Goxa – niegdyś wiodącej giełdy kryptowalut – dobiegła końca.

Mark skazany

Mamy na myśli Marka Karpelesa. Ex-CEO Mt. Goxa został skazany przez sąd w Tokio. Sprawę opisał tokijski reporter Bloomberga, Yuji Nakamura, w serii tweetów. Dowiadujemy się z nich o Karpelesie, że:

“(…) jest winny manipulajom, ale nie jest winny defraudacji. Jest „zawieszony” na 4 lata, w którym to czasie, jeśli zrobi coś złego, zostanie uwięziony na 2,5 roku.”

Oznacza to, że ex-szef Goxa nie trafi za kratki. Sąd zauważył, że prowadził giełdę w bardzo “bałaganiarski” sposób, ale samo to nie jest powodem, by skazać go na czynną odsiadkę. Fałszował np. raporty transakcyjne platformy, by zatuszować braki w BTC, ale – jak podkreślono w sprawie – nie czynił tego w złej wierze i by uzyskać korzyści dla siebie.

Skalowalność nam nie potrzebna!

Uważasz, że bitcoin bez odpowiedniej skalowalności nie zyska masowego zastosowania? Współzałożyciel i dyrektor generalny Block.one, Brendan Blumer, wyprowadzi cię z błędu! Uważa, że kluczem do sukcesu są rozwiązania takie jak Lightning Network, czyli aplikacje powstające na bazie drugiej warstwy blockchaina BTC. „Większość działań przejdzie do skalowalnych rozwiązań dwuwarstwowych, ale świadomość i płynność Bitcoina będą nadal rosły” – tłumaczy.

„W ciągu najbliższych dwóch dekad Bitcoin zastąpi złoto jako wiodące aktywo do przechowywania wartości” – uważa ponadto Blumer.

Tether nie ma pokrycia w USD?

Czujni internauci odkryli ciekawą zmianę na www projektu Tether. Zaktualizowano wpis dot. pokrycia stablecoina w dolarze:

“Każdy Tether jest zawsze w 100% zabezpieczony naszymi rezerwami obejmującymi tradycyjną walutę i ekwiwalenty środków pieniężnych, a od czasu do czasu [rezerwy] mogą obejmować inne aktywa i należności z tytułu pożyczek udzielonych przez Tether osobom trzecim, które mogą uwzględniać podmioty powiązane (zbiorczo „rezerwy”).”

Wcześniej zapis brzmiał:

„Każdy tether jest zawsze wspierany 1 do 1 przez tradycyjną walutę przechowywaną w naszych rezerwach. Tak więc 1 USDT jest zawsze równy 1 USD.”

Skąd ta zmiana? Jak myślicie?

A może by tak, rzucić to wszystko i kopać za pomocą solarów?

W czasie, gdy ceny energii nie maleją, za to spadają kursy kryptowalut, jeden z użytkownik Reddit,  „cadese” twierdzi, że używa paneli słonecznych, by obniżyć koszty wydobycia BTC. Napisał dokładnie:

“Kopię Bitcoina korzystając z energii słonecznej. Właśnie zainstalowałem panele słoneczne do kontrolowania wydobycia popołudniami. Dzięki temu nie tylko ogrzewam swój dom, ale także zredukowałem koszty wydobycia o 75%.”

Zdaniem wielu obserwatorów rynku wykorzystanie OZE może się okazać ciekawą alternatywą  procesie wydobycia BTC. Pomysł ma już zastosowanie na rynku. Jak czytamy na stronie internetowej Cryptosolartech:

“Oczekujemy na 3 tysiące specjalistycznych ASIC-ów, które konkurują z dużymi poolami ze względu na fakt, że mamy najlepszy sprzęt i technologię dostępną obecnie na rynku. Sprzęt jest dostarczany z energią produkowaną przez nasze własne instalacje fotowoltaiczne, które sprawiają, że działalność jest efektywna.”

82 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.