Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Mark Karpeles skazany. Podsumowanie tygodnia #255

Ex-CEO Mt. Goxa został skazany przez sąd w Tokio. Tether nie ma pokrycia w USD? Skalowalność nam nie potrzebna!

19 marca 2019 | 18:12

Miniony tydzień zakończył pewną epokę w historii bitcoina. Można uznać, że historia Mt. Goxa – niegdyś wiodącej giełdy kryptowalut – dobiegła końca.

Mark skazany

Mamy na myśli Marka Karpelesa. Ex-CEO Mt. Goxa został skazany przez sąd w Tokio. Sprawę opisał tokijski reporter Bloomberga, Yuji Nakamura, w serii tweetów. Dowiadujemy się z nich o Karpelesie, że:

“(…) jest winny manipulajom, ale nie jest winny defraudacji. Jest „zawieszony” na 4 lata, w którym to czasie, jeśli zrobi coś złego, zostanie uwięziony na 2,5 roku.”

Oznacza to, że ex-szef Goxa nie trafi za kratki. Sąd zauważył, że prowadził giełdę w bardzo „bałaganiarski” sposób, ale samo to nie jest powodem, by skazać go na czynną odsiadkę. Fałszował np. raporty transakcyjne platformy, by zatuszować braki w BTC, ale – jak podkreślono w sprawie – nie czynił tego w złej wierze i by uzyskać korzyści dla siebie.

Skalowalność nam nie potrzebna!

Uważasz, że bitcoin bez odpowiedniej skalowalności nie zyska masowego zastosowania? Współzałożyciel i dyrektor generalny Block.one, Brendan Blumer, wyprowadzi cię z błędu! Uważa, że kluczem do sukcesu są rozwiązania takie jak Lightning Network, czyli aplikacje powstające na bazie drugiej warstwy blockchaina BTC. „Większość działań przejdzie do skalowalnych rozwiązań dwuwarstwowych, ale świadomość i płynność Bitcoina będą nadal rosły” – tłumaczy.

„W ciągu najbliższych dwóch dekad Bitcoin zastąpi złoto jako wiodące aktywo do przechowywania wartości” – uważa ponadto Blumer.

Tether nie ma pokrycia w USD?

Czujni internauci odkryli ciekawą zmianę na www projektu Tether. Zaktualizowano wpis dot. pokrycia stablecoina w dolarze:

„Każdy Tether jest zawsze w 100% zabezpieczony naszymi rezerwami obejmującymi tradycyjną walutę i ekwiwalenty środków pieniężnych, a od czasu do czasu [rezerwy] mogą obejmować inne aktywa i należności z tytułu pożyczek udzielonych przez Tether osobom trzecim, które mogą uwzględniać podmioty powiązane (zbiorczo „rezerwy”).”

Wcześniej zapis brzmiał:

„Każdy tether jest zawsze wspierany 1 do 1 przez tradycyjną walutę przechowywaną w naszych rezerwach. Tak więc 1 USDT jest zawsze równy 1 USD.”

Skąd ta zmiana? Jak myślicie?

A może by tak, rzucić to wszystko i kopać za pomocą solarów?

W czasie, gdy ceny energii nie maleją, za to spadają kursy kryptowalut, jeden z użytkownik Reddit,  „cadese” twierdzi, że używa paneli słonecznych, by obniżyć koszty wydobycia BTC. Napisał dokładnie:

“Kopię Bitcoina korzystając z energii słonecznej. Właśnie zainstalowałem panele słoneczne do kontrolowania wydobycia popołudniami. Dzięki temu nie tylko ogrzewam swój dom, ale także zredukowałem koszty wydobycia o 75%.”

Zdaniem wielu obserwatorów rynku wykorzystanie OZE może się okazać ciekawą alternatywą  procesie wydobycia BTC. Pomysł ma już zastosowanie na rynku. Jak czytamy na stronie internetowej Cryptosolartech:

„Oczekujemy na 3 tysiące specjalistycznych ASIC-ów, które konkurują z dużymi poolami ze względu na fakt, że mamy najlepszy sprzęt i technologię dostępną obecnie na rynku. Sprzęt jest dostarczany z energią produkowaną przez nasze własne instalacje fotowoltaiczne, które sprawiają, że działalność jest efektywna.”

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut