Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

UOKiK uderza w Omegę. Podsumowanie tygodnia #293

Polski UOKiK uderza w Omegę, program poleceń, który jest posądzany przez urząd o bycie piramidą. Podmiot wydał ostrzeżenie konsumenckie.

17 grudnia 2019 | 12:56

Miniony tydzień to ponowne spadki kursu. Na rynku działo się jednak parę interesujących rzeczy, które zaintrygują tych, dla których Bitcoin to nie tylko spekulacja.

UOKiK uderza w Omegę

Polski UOKiK ponownie ostrzega przed projektem Omega, a konkretnie spółką, która za nim stoi – Nautilius Investment ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

– Działanie tej firmy może zagrażać interesom ekonomicznym konsumentów. Przedsiębiorca przyjmuje wpłaty i obiecuje korzyści za to, że ktoś namówi inne osoby do zakupu Active Boxów. Ostrzegam przed pochopnym przelewaniem pieniędzy i przystępowaniem do programu Omega – mówił mediom Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Urząd wydał też ostrzeżenie konsumenckie.

Źródło: UOKiK

QuadrigaCX: ekshumacja ciała prezesa giełdy

Kanadyjska giełda powraca na czołówki mediów. Tym razem za sprawą dość makabrycznego, ale potrzebnego w śledztwie, pomysłu.

Kancelaria prawna Miller Thomson wysłała do kanadyjskiej policji list z prośbą o dokonanie ekshumacji ciała Geralda Cottena, zmarłego właściciela Quadriga CX. Jego śmierć od początku wzbudzała kontrowersje. W dokumencie czytamy, że prawnicy chcą, by „przeprowadzono ekshumację i sekcję zwłok ciała Geralda Cottena, aby potwierdzić zarówno tożsamość, jak i przyczynę śmierci w wątpliwych okolicznościach”. 

Źródło: Telegraph

Ekonomiści z Yale wspierają BTC

Choć konserwatywni ekonomiści odnoszą się do kryptowalut z rezerwą, zdaniem Yale Yukuna Liu i Aleha Tsyvinskiego z Yale Bitcoin ma potencjał do wzrostów i jest świetnym uzupełnieniem koszyka aktywów każdego inwestora. Dlaczego? Otóż, jest ponoć bardziej odporny na pewne problemy rynku, na które podatne są tradycyjne aktywa.

“Zyski na kryptowalutach można przewidzieć na podstawie dwóch czynników charakterystycznych dla tego rynku – momentum (to wskaźnik giełdowy, który pokazuje różnicę między bieżącą ceną a ceną w przeszłości – przyp. Cyfrowa Ekonomia) i uwagi inwestorów”

– twierdzi duet naukowców.

Źródło: Economics

Twitter na blockchainie

Okazuje się, że CEO Twittera, Jack Dorsey, ma ambitne plany dot. swojego portalu społecznościowego. Buduje obecnie specjalny zespół ekspertów, którego zadaniem będzie wybór (lub stworzenie) nowych fundamentów technologicznych dla Twittera. Założeniem jest budowana czegoś na kształt zdecentralizowanego silnika portalu:

„W przypadku mediów społecznościowych chcielibyśmy, aby ten zespół znalazł zdecentralizowany standard, który może nam pomóc w rozwoju, lub, w przypadku braku takiej możliwości, stworzy go od zera”.

Pomoc zadeklarował już Charles Hoskinson, założyciel Cardano i były współpracownik Fundacji Ethereum.

Źródło: CoinDesk

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut