Reklama

Quark

FTX odzyskało 5 mld USD. Podsumowanie tygodnia #453

23 stycznia 2023 | 16:48

Na rynku kryptowalut ponownie widać zieleń. Co zaś dzieje się na poziomie fundamentów?

FTX z 5 mld USD

Giełda FTX znalazła aż 5 mld USD w różnych aktywach. Środki te mogą zostać wypłacone poszkodowanym upadkiem giełdy klientom.

– Zlokalizowaliśmy ponad 5 miliardów dolarów w gotówce, kryptowalutach oraz płynnych papierach wartościowych – powiedział adwokat Adam Landis.

Problem w tym, że nie wiemy dotąd, ile pieniędzy giełda jest winna swoim klientom. Mówi się nawet o ok. 10 mld USD.

Źródło: investing.com

Nexo ma problemy prawne

Firma pożyczkowa z rynku kryptowalut Nexo ma problemu prawne. Chodzi o projekt założony przez dwóch Bułgarów, Kostę Kanczewa i Antoniego Trenczewa (były poseł z bułgarskiej Unii Politycznej Bloku Reform). Do biura firmy weszły ostatnio służby kraju. O co chodzi?

Prokurator generalna Siika Mileva podała, że “zebrano dowody na to, że osoba, która korzystała z platformy i przesyłała [na nią] kryptowaluty” łamała prawo i “jest uznana za osobę finansującą terroryzm”.

Czterem osobom postawiono już zarzuty zorganizowania grupy przestępczej. 

Źródło: Bloomberg

TradingView oferuje swój… zegarek

TradingView przygotowało zegarek dla traderów. Chodzi o model C63 TradeTime, “automatyczny zegarek, mechaniczne arcydzieło, zaprojektowane przez specjalistów od zegarków z Christopher Ward”.

Jak podaje firma, zegarek ma „odzwierciedlić otwieranie i zamykanie rynku głównych światowych giełd papierów wartościowych”.

Dzięki tej niespotykanej dotąd funkcji możesz zobaczyć, kiedy otwiera się [giełda w] Nowym Jorku, kiedy zamyka się [giełda w] Londynie i jak długo trzeba czekać, aż będzie można handlować z Tokio”, dodaje firma.

Źródło: tradingview.com

UOKiK zajmie się Kangą

Urząd Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował, że wszczyna postępowanie przeciwko Good Solution Investments Limited (spółka, która zarządza giełdą Kanga). Chodzi o zarzut rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o posiadaniu aprobaty KNF i polskim pochodzeniu firmy (spółka jest zarejestrowana w Belize). 

Kanga już odpowiedziała na oskarżenia:

Nie zgadzamy się z zarzutami Prezesa UOKiKu, co jak rozumiemy, będzie przedmiotem dalszego postępowania. Jesteśmy zaskoczeni, że dla Prezesa UOKiKu działaniem przeciwko interesowi konsumenta jest określanie Kangi polską giełdą kryptowalut, w sytuacji, gdy interfejs platformy, wsparcie klienta, kanały w Social Mediach i wszelkie inne obszary komunikacji z użytkownikami prowadzone są głównie w języku polskim. Co więcej, dostrzegamy wręcz niebezpieczeństwo w odsyłaniu użytkowników do innych platform, takich jak upadły niedawno FTX”.

Źródło: Twitter

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut