BitBay zaskakuje nowościami – tryb pro, kantor i nowe coiny
W ubiegłym tygodniu giełda BitBay wprowadziła szereg nowości takich jak kantor wymiany walut fiat, tryb pro dla zaawansowanych graczy i nowe kryptowaluty.
Kantor
Kantor fiat na giełdzie kryptowalut to całkowicie nowa usługa w skali rynku kryptowalut.
“Wiemy, że nasi klienci cenią wygodę i możliwość podejmowania szybkich działań w obliczu zmieniającego się kursu. Dlatego też uruchomiliśmy kantor walut fiat, który powzwala na ekspresową wymianę PLN, EUR oraz USD (i to bez opłat!) oraz swobodną grę na wielu rynkach”
Prowizja od wymiany w kantore to zawsze i na zawsze 0% – chwali się giełda. Czy BitBay ma szansę konkurować z takimi kantorami jak Cinkciarz i Walutomat? Giełda ma ponad 800 tysięcy klientów, natomiast Walutomat chwali się 274 tysiącami. Sprawia to, że ze względu na wygodę i brak prowizji, BitBay może błyskawicznie stać się liderem na rynku.
Tryb PRO
Giełda uruchomiła również zapowiadany od dawna tryb pro dedykowany dla profesjonalnych graczy. W komunikacie przeczytamy:
“BitBay PRO już teraz jest dostępne dla wszystkich użytkowników giełdy w wersji BETA. Produkt oferuje narzędzia i wskaźniki ułatwiające analizę rynku kryptowalut, znacznie poszerzając możliwości graczy. Zaawansowane opcje wykresów, personalizowanie indykatorów czy możliwość jednoczesnego obserwowania trendów na kilku rynkach – to tylko niektóre z dostępnych opcji.”
Giełda zaprasza również graczy do sugerowania zmian i ulepszeń, które mogłaby wprowadzić.
Nowe kryptowaluty
Giełda wprowadziła także trzy nowe kryptowaluty. Golem, OmniseGo i … Futurocoin (!):
“Golem to polski projekt, którego celem jest stworzenie dostępnego dla wszystkich superkomputera opartego na zasadzie open – source (użytkownicy mają swobodny dostęp do oprogramowania). Twórcy twierdzą, że taka maszyna mogłaby pomóc w przeprowadzaniu badań naukowych, projektów architektonicznych i wielu innych.”
“Twórcą OmiseGO jest firma Omise bazująca na blockchainie ETH. Założeniem projektu było stworzenie platformy płatności, która ma być alternatywą dla systemu bankowego. Inspiracją do stworzenia OMG był fakt, że na świecie nadal jest ogromna rzesza ludzi, którzy nie mają dostępu do usług bankowych, ale mają dostęp do elektryczności, sieci komórkowej, czy Internetu.”
Futurocoin został wprowadzony na giełdę po cichu, nie został wydany na ten temat żaden komunikat. Przedstawiciele giełdy tłumaczą to w ten sposób, że nie chcą reklamować tej kryptowaluty i namawiać do inwestycji. Projekt mimo kontrowersji ma dużą grupę sympatyków, a co za tym idzie decyzja giełdy wydaje się być wyłącznie biznesowa, mająca na celu dotarcie do nowej grupy klientów.