Reklama

Quark

„Time” zaczyna inwestować w BTC i edukować czytelników. Podsumowanie tygodnia #362

Kultowy magazyn "Time" nawiązał współpracę z Grayscale. Celem jest stworzenie serii edukacyjnych filmów, które przybliżą czytelnikom temat BTC. 

13 kwietnia 2021 | 07:56

Ostatni tydzień przyniósł wiele ciekawych newsów ze świata BTC. Zwłaszcza ocierających się o popkulturę.

„Time” inwestuje w BTC

Kultowy magazyn „Time” nawiązał współpracę z Grayscale. Celem jest stworzenie serii edukacyjnych filmów, które przybliżą czytelnikom temat BTC. 

Czasopismo otrzyma w ramach transakcji Bitcoiny, które planuje zatrzymać, a nie konwertować na dolary. Staje się tym samym kolejną dużą firmą z USA, która inwestuje w kryptowaluty.

Źródło: Twitter

Cyfrowy juan będzie miał termin ważności?

Według doniesień „The Wall Street Journal”, cyfrowy juan będzie miał wbudowany system daty ważności. Oznacza to, że bank centralny będzie mógł wyznaczyć np. datę, kiedy pieniądze staną się bezużyteczne i nie będzie ich już można wydać na cokolwiek. Dzięki temu władze będą mogły kreować popyt w czasach dekoniunktury. Pomysł może jednak wywołać kontrowersje, bowiem jest kolejnym ciosem w wolność w Chinach.

Wiadomo, że cyfrowy juan pojawi się na rynku najpewniej jeszcze w tym roku. Obecnie jest testowany w paru miastach. 

Źródło: The Wall Street Journal

Marvel będzie miał swoje tokeny NFT?

Jak sugerują media, Marvel wykonał pierwszy krok, by wyemitować swoje niezamienne tokeny (NFT). Jak na razie chodzi o zabawę za pomocą portalu ExploreMadripoor.com, który jest poświęcony Księstwu Madripoor, lokalizacji znanej fanom „The Falcon and The Winter Soldier”.

Na wspomnianej stronie w sekcji Hightown Nightclub, można w wirtualnej Galerii Sztuki licytować różne przedmioty. Te potem mają być dostarczane do użytkownika. Oczywiście mówimy o cyfrowych produktach, więc „dostarczenie” może oznaczać przyznanie komuś prawa do gadżetu za pomocą NFT.

Prawnik Massimo Simbula stwierdził, że Marvel „zaczyna testować grunt za pomocą tej witryny, która wydaje się być gigantycznym prototypem i wersją beta do uruchamiania prawdziwych aukcji”.

Źródło: cryptonomist.ch

CryptoPunks inwestycyjnym hitem

Pierwszymi NFT w historii były tokeny z serii CryptoPunks. Teraz osiągają one ogromne kwoty na aukcjach w sieci. Np. jeden internauta złożył ofertę o wartości aż 3 034 ETH za 16 tokenów. Dodatkowo popyt na te NFT napędziła informacja, że historyczny dom aukcyjny Christie’s zlicytuje część tokenów, które powstały w 2017 r.

Źródło: Twitter

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut