Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Relacja z lutowej edycji Warsaw Block – The monthly blockchain event

Relacja z lutowej edycji Warsaw Block - The monthly blockchain event

28 lutego 2017 | 14:49

3 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach Warsaw Block, które już na stałe wpisało się w kalendarz każdego miłośnika kryptowalut i technologii Blockchain.

W tym miesiącu społeczność skupiona wokół tematyki łańcucha bloków spotkała się w Warsaw Spire, czyli 220-metrowym biurowcu w Warszawie, na 87 piętrze! W ten sposób słuchacze, oprócz perspektyw finansowych związanych z poruszanymi tematami, mogli zobaczyć również i stolice polski z innej perspektywy, niż ta, z którą spotykają się na co dzień.

warsaw block

Relacja

Prelekcje otworzył Grant Balisdell, który pełnił też do końca rolę konferansjera. I tak współzałożyciel Coinfirm dopuścił na początku do głosu przedstawicielkę The Heart, która to opowiedziała o centrum, w którym się znaleźliśmy i o jego roli w kształtowaniu relacji między inwestorami, a start-up?ami.

Po tym wstępie wywołany został Mariusz Sperczyński, który poruszał kwestie budowania firmy w Chinach, ale też i tworzenia tam przedsiębiorstw, czy też start-upów o tematyce dotyczących nowy technologii. Prelegent sporo czasu poświęcił na przedstawieniu różnic kulturowych.

Wedle prezentującego, już sam fakt, że WeChat zastępuje w państwie środka inne znane komunikatory, a usługi Google są ograniczone przez ?Great Firewall? pokazuje, że też i strategia prowadzenia przedsiębiorstwa w Chinach jest inna, niż w Europie. W budowaniu takiej strategii należy bowiem uwzględnić ?Magic Table?, Guanxi, czy też problematykę prawa własności intelektualnej w Chinach. W kontekście ostatniego aspektu Mariusz Sperczyński ostrzegł, że:

No copyrights ? wszystko może być chiński produktem ? tylko że lepszym?

Dodatkowo w kwestiach prawnych, prelegent bazując na swoich doświadczeniach, dodał że na ogół w Chinach nie ma swobody działalności gospodarczej jako takiej i na wszystko trzeba mieć licencję. Dodatkowo dodał, że wchodząc na rynek Chiński, starał się, aby ich przedsiębiorstwo i usługi były „bardziej legalne, niż regulacje”

Ponadto obrót dokumentami związany z prowadzeniem biznesu odbywa się w języku chińskim. Na koniec Mariusz Sperczyński dodał, że trzeba w sumie przestrzegać trzech zasad w trakcie rozmów biznesowych:

  1. W związku z brakiem ochrony prawnej prezentowane chińskim partnerom rozwiązania powinny mieć wysoką ochronę technologiczną;
  2. Zrobić dokładny SWOT przed negocjacjami;
  3. Chińczyków interesują cyfry ? nie idee.

Po prelekcji przedstawiciela BitMarket wystąpiła reprezentantka LibertCoin, która zapraszała zgromadzonych przedsiębiorców do współpracy w ramach projektu.

W ten sposób zakończono część pierwszą, po której nastąpił networking.

Po przerwie kolejna prelekcja dotyczyła zagadnienia z zakresu RegTech i BigData na podstawie technologii blockchain. Poprowadził ją zgodnie z agendą Paweł Kuskowski, ale temat prelekcji ostatecznie dotyczył autentyczności dokumentów.

Verification Platform for Authentication Document to jedna z usług oferowanych przez Coinfirm. Ma ona zapobiegać zjawisku manipulacji na dokumentach, fałszerstw oraz ogólnie oszustw z tym związanych.

Prelegent podkreślał, że tego typu usługa jest tańszą alternatywą dla nauk sądowych zajmujących się badaniem autentyczności dokumentów, czy też drogich usług z zakresu eIDAS. Ponadto obieg informacji w tej usłudze jest po prostu wygodniejszy dla użytkownika. Oczywiście cała usługa opiera się na technologii Blockchain.

Po tej prezentacji nastąpiła debata, podczas której rozmawiano zasadniczo o trendach i innych aktualnie ciekawych kwestiach związanych ze światem kryptowalut.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut