Reklama

Quark

Lamassu, RoboCoin, Bitcoin ATMs prezentują swoje produkty w San Jose #Bitcoin2013.

24 maja 2013 | 19:56

 | 20 maja 2013

lamassu-bitcoin-atm-628x356

Na tegorocznej konferencji Bitcoina w San Jose pojawiły się dwie maszyny służące do wymieniania dolarów na bitcoiny, ale tylko ta ze stajni Lamassu Bitcoin Ventures była w pełni działająca, gdy ekipa CoinDesk przechadzała się po expo.

Maszyna Lamassu jest małym, błyszczącym pudłem wielkości zbliżonej do mikrofalówki. Wyposażona jest w slot na banknoty, wyświetlacz oraz kamerę, która może odczytywać kody QR z aplikacji portfelowych na smartphonach.

Jeden z gości konferencji Evan Rose wsunął dwa 20-dolarowe banknoty do maszyny i w ciągu sekund zobaczył ekwiwalent w Bitcoinach w swoim cyfrowym portfelu.

?To był mój kurs taksówką?- zażartował po udanym eksperymencie, a jeden z 3 założycieli firmy- Matt Whitlock, odpowiedział mu; ?Przekonaj więc kierowcę taksówki do przyjmowania płatności w bitcoinie?.

Trio zamierza sprzedawać maszyny hurtowym dystrybutorom po 4,000$ każda, a za cenę sztuki proponują 5,000$. Nabywcy mogą następnie dysponować urządzeniem wedle uznania, jak i ustalać własne opłaty za usługi, powiedział Rose.

Kiosk Robocoin, znacznie większej maszyny rozmiaru gry arcade, był odłączony od prądu i nie przyciągnął tłumów tego sobotniego popołudnia. Spróbujemy złapać go w akcji innym razem.

 

Źródło: http://www.coindesk.com/lamassu-robocoin-bitcoin-atms-show-their-stuff-in-san-jose/

Tłumaczenie: Mateusz Kocot 24.05.2013

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut