Reklama

Quark

Blockchain.info – rozmowa ze współzałożycielem [wideo]

11 marca 2015 | 23:08

Nicolas Cary jest współzałożycielem Blockchain.info. Głównym założycielem serwisu jest Ben Reid, który jest deweloperem z dużym doświadczeniem w zakresie aplikacji mobilnych.


W momencie kiedy przeglądał forum bitcointalk zauważył, że ludzie szukali sposobu na namierzanie prób podwójnego wydania środków poprzez podstawowe statystyki waluty. Z tego powodu postanowił uruchomić blockchain.info. Niewiele później stworzył także portfel, który był całkowicie innowacyjny. Stworzył usługę webową, ale to użytkownicy sprawują kontrolę nad swoimi portfelami. Portfel jest aplikacją działającą po stronie użytkownika, ponadto ma on możliwość zalogowania się do niego z dowolnego urządzenia z Androidem, z iPhona, albo dowolnego komputera na świecie.

blockchain uzytkownicy

Blockchain to portfel internetowy, aktualnie jeden z najbardziej popularnych. Twórcy mogą pochwalić się ponad trzema milionami użytkowników. Co jest najciekawsze, kod całego oprogramowania jest open source, każdy może sprawdzić jak działa usługa. Blockchain.info nie ma dostępu do portfeli użytkowników, są one przechowywane w zaszyfrowanej formie i dopiero na komputerze użytkownika, po wpisaniu hasła zostają odszyfrowywane. Ponadto Nick Carry chwali się świetnym API dla deweloperów, które stwarza im spore możliwości.

Od niedawna Blockchain.info jest też właścicielem aplikacji mobilnej ZeroBlock, która dostarcza informacji o aktualnej cenie, najważniejszych statystykach i najnowszych wydarzeniach. Jest to świetne narzędzie dla wszystkich którzy chcą pozostać na bieżąco.

zeroblock

Nicolas zwraca uwagę także na samą technologię łańcucha bloków, która sama w sobie może zostać wykorzystana także w innych celach takich jak smart kontrakty. Bitcoin rozwiązuje wiele problemów związanych z ekonomią, ale kluczową innowacją jest właśnie BlockChain (łańcuch bloków). Firma Nicolasa nazywa się tak samo, dlatego należy rozróżnić ich usługę od samego łańcucha bloków.

Nicolas twierdzi, że cena jest najmniej interesującym aspektem. Analizując statystyki widoczne jest, że każdego dnia dochodzi do coraz większej ilości transakcji, bez względu na wahania ceny.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut