Reklama

Quark

Luno – czytelny i intuicyjny portfel Bitcoin

Luno działa na rynku walut cyfrowych od 2013 roku. Z usługi korzystają użytkownicy z 40 krajów, którzy przesłali już przez aplikację ponad miliard dolarów.

11 kwietnia 2018 | 11:21

Wiele osób trzyma całe swoje bitcoinowe oszczędności na giełdach. Jest to nie tylko niepraktyczne, co również niebezpieczne. Historia pokazała wiele przypadków upadków giełd. Tysiące inwestorów z dnia na dzień traciło swoje pieniądze. Giełdy powinny służyć tylko wymianom, a na przechowywanie kryptowalut są lepsze sposoby.

Najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie kryptowalut są portfele offline oraz sprzętowe. Jeśli jednak na co dzień korzystamy z walut cyfrowych, to tego typu rozwiązania stają się niewygodne. Dobrze jest mieć niewielką ilość środków, z których można korzystać na co dzień.

Jakie rozwiązanie idealnie sprawdzi się przy codziennym użytkowaniu?

Bitcoin najlepiej rozwija się w Republice Południowej Afryki. W google trends RPA od dłuższego czasu zajmuje pierwsze miejsce. Zainteresowanie kryptowalutami jest tam ogromne, ponieważ populacja szuka miejsca na bezpieczne inwestycje, w celu uniknięcia politycznej niepewności.

Najpopularniejszą usługą, z której się tam korzysta, jest Luno. W Polsce niewiele się jeszcze słyszało o tym portfelu, jednak na całym świecie zdobył on blisko 2 miliony użytkowników, którzy chwalą go za przyjazny i intuicyjny interfejs, wygodę użytkowania, oraz możliwość zakupu kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum.

Luno działa na rynku walut cyfrowych od 2013 roku. Z usługi korzystają użytkownicy z 40 krajów, którzy przesłali już przez aplikację ponad miliard dolarów. Luno chwali się zespołem świetnych fachowców oraz bezpieczeństwem – portfel nigdy nie został skompromitowany. Ponad połowa ruchu w Luno pochodzi z RPA, gdzie Luno jest 431 najpopularniejszą stroną według rankingu Alexa. Firma posiada biura w Londynie, Singapurze, RPA, Kuala Lumpur oraz Jakarcie. Luno zdobywa także coraz większą popularność wśród Polaków, którzy są na 12 miejscu pod względem liczby odwiedzin strony portfela.

Jak to działa?

Rejestracja jest błyskawiczna i można to zrobić przy pomocy konta Google lub Facebook. Interfejs jest wręcz banalny w swojej prostocie, z łatwością można odnaleźć się we wszystkich funkcjach.

Na starcie wita nas aktualny wykres ceny, oraz informacje przydatne dla początkujących.

Wysłać kryptowaluty można na trzy sposoby:

  1. Na numer telefonu lub e-mail, z pominięciem blockchaina bez opłaty transakcyjnej. Wiąże się to z koniecznością posiadania lub założenia przez odbiorcę konta na Luno.
  2. W tradycyjny sposób, poprzez podanie adresu. Transakcja zapisywana jest we właściwym blockchainie i pobierana jest standardowa opłata transakcyjna.
  3. W tradycyjny sposób, poprzez zeskanowanie kodu QR. Różnica jest taka, że kwota i adres wypełniane są automatycznie.

Otrzymywanie płatności jest tak samo proste. Na początek konieczne jest utworzenie nowego adresu i natychmiast można go skopiować, lub utworzyć polecenie zapłaty w formie kodu QR.

Kupno/Sprzedaż Bitcoinów

W celu zakupu lub sprzedaży Bitcoinów konieczna jest weryfikacja konta. Luno ma trzy poziomy weryfikacji.

  1. W pierwszym przypadku użytkownik ma stały limit 1000 euro dla wpłaty i wypłaty.
  2. Drugi poziom pozwala na wpłatę/wypłatę do 5000 euro miesięcznie.
  3. Trzeci poziom daje możliwość wpłat/wypłat w wysokości do 100000 euro miesięcznie.

Z początku wymagane jest podanie i potwierdzenie numeru telefonu, imienia i nazwiska, daty urodzenia, obywatelstwa i numeru PESEL. I to wszystko. Żadnego wysyłania dokumentów ani skomplikowanych operacji. Dopiero jak zbliżymy się do ustalonego na poziomie 1 limitu konieczne będzie podanie dodatkowych danych.

Żeby kupić Bitcoin trzeba na początek zdeponować dowolną sumę przy pomocy przelewu SEPA w euro. W momencie, kiedy przelew zostanie zaksięgowany, można kupić bitcoiny.

Portfel pozwala takie na sprzedaż kryptowaluty i wypłatę euro przy pomocy przelewu SEPA.

Firma zapowiada, w niedługim czasie na platformie udostępnione będą lokalne metody płatności, a także, w ciągu kilku tygodni, płatność karta kredytową i debetową, które są wlaśnie testowane. Przedstawicielka firmy, zapowiada również, że jeszcze przed wakacjami, udostępniona zostanie lokalna wersja językowa serwisu.

Aplikacja mobilna

Z Luno można także korzystać przy pomocy aplikacji mobilnej. Z początku konieczne będzie tylko utworzenie kodu PIN i od razu można wykonywać operacje w analogiczny sposób, jak w przypadku strony internetowej. Interfejs wygląda niemalże identycznie, jedyną różnicą jest możliwość zeskanowania kodu QR.


Podsumowując, Luno to czytelny, intuicyjny portfel, który znakomicie sprawdzi się do przechowywania niewielkich sum. Ponadto pozwala on na zakup i sprzedaż kryptowaluty. Wszystkie funkcje są tak czytelne, jak tylko jest to możliwe, korzystanie z aplikacji jest naprawdę przyjemne i doskonale sprawdzi się ona do codziennych transakcji. Należy jednak pamiętać, że chcąc przechowywać duże sumy Bitcoinów, najlepiej skorzystać z portfela offline, lub sprzętowego.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut