Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

[Aktualizacja] ASICów pod scrypt nie będzie!

1 kwietnia 2014 | 00:00

W związku z zapowiedzią stworzenia nieoficjalnego forka Litecoina, którego celem byłoby uodpornienie Litecoina na ASICi, firma KnC zapowiedziała rezygnację z produkcji ASICów scrypt-owych!

Uwaga! Artykuł częściowo opiera się na faktach, ale jest tylko żartem primaaprilisowym, wypowiedź przedstawiciela KnCMiner została zmyślona. ASICi scrypt-owe powstaną, a propozycja zmiany algorytmu Litecoina została wystosowana przez NIEOFICJALNYCH deweloperów i pasjonatów. 

x11

Dwa dni temu deweloperzy i osoby wspierające Litecoin zapowiedziały na forum bitcointalk, że nie są zadowoleni z obecnego rozwoju sytuacji, dlatego aktualnie pracują nad zmianą algorytmu miningu LTC na taki który będzie odporny na wszystkie ASICi.

Litecoin powinien być zdecentralizowaną walutą i nie ma tu miejsca dla takich wielkich graczy jak KnCMiner, Gridseed i Alpha-T, które mogłyby przejąć kontrolę nad siecią w momencie kiedy ASICi stałyby się powszechnie dostępne

Zdecydowali się oni na zmianę algorytmu miningu na X11.

Przypomnimy, że dwa tygodnie temu firma KnCMiner zapowiedziała wypuszczenie pierwszych koparek scrypt-owych i w ciągu jednego dnia zebrali dwa miliony dolarów w pre-orderach, a limit zamówieńna KnC Titan został osiągnięty w zaledwie cztery godziny.

Bunt użytkowników Litecoina zauważyli przedstawiciele KnCMiner i w odpowiedzi zapowiedzieli rezygnację ze swoich planów. Na chwilę obecną nie udało nam się dotrzeć do informacji, czy i kiedy pieniądze za pre-ordery zostaną zwrócone. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli natomiast, że każde zamówienie na Titana może zostać zostanie zmienione na Neptuna (3TH/s) zaprogramowanego pod wydobycie Bitcoina. Przedstawiciel firmy poinformował, że:

Ceny obu koparek są jednakowe, więc klienci nie powinni poczuć się oszukani

Ponadto urządzenia nie trafiły jeszcze do produkcji, więc firma nie ponosi żadnych strat. Bardzo prawdopodobne, że inne firmy, które również zapowiedziały produkcję ASICów pod waluty scrypt-owe pójdą w ślady KnC. Możliwe także, że wątek na forum był tylko pretekstem do rezygnacji z planów. KnCMiner nie podała wiele informacji o swoich ASICach więc możliwe, że po prostu nie byli w stanie ich wyprodukować.

litecoin-hashrate-march2014

Jest jeszcze inny problem który nie ma nic wspólnego ze sprzętem, ale to sprzęt mógłby go spowodować. Gdyby użytkownicy dostali Titany o wartości 25 milionów dolarów szybkość sieci i trudność wydobycia podwoiłyby się w ciągu kilku dni.

Nagły wzrost szybkości sieci spowodowałby, że tysiące górników którzy kopią na kartach graficznych przestałoby kopać w ciągu jednej nocy z powodu dużej trudności. Idzie za tym duży spadek cen. Z innej strony takie coś mogłoby być pozytywne dla graczy, którzy mogliby okazjonalnie nabyć karty graficzne AMD.

Postawa KnCMiner wywołała u nas bardzo duże zaskoczenie i wspólnie z  infocoin.pl wystosujemy oficjalny list do KnC.

Informacje o wstrzymaniu  produkcji ASICów przez firmę KnCMiner, oraz wypowiedź eksperta zostały zmyślone. 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut