Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoinowy ETF w Europie, ważne zmiany w Litecoinie. Podsumowanie #418

17 maja 2022 | 17:57

Na rynku panuje… nuda. Bitcoin spadł, co prawda, poniżej 30 000 USD, ale w momencie pisania tych słów powrócił do poziomu ok. 30 500 USD. Co zaś działo się na poziomie fundamentów rynku?

ETF w Europie

Podmiot zarządzający cyfrowymi aktywami Grayscale uruchomi w Europie kryptowalutowy fundusz ETF.

Już kilka tygodni temu prezes spółki – Michael Sonnenshein – mówił, że jego firma ma plany ekspansji na europejski rynek. Teraz Reuters niejako potwierdza te doniesienia. Zdaniem agencji, Grayscale wprowadzi na rynek kryptowalutowy fundusz ETF oparty na indeksie “Bloomberg Grayscale Future of Finance Index”. Składać będzie się on z firm takich jak giełdy, kopalnie BTC, menedżerowie aktywów, brokerzy i firmy technologiczne.

Źródło: Reuters

Litecoin wprowadza ważna zmiany

Litecoin wprowadził właśnie nową aktualizację MimbleWimble – MWEB. Ta ma zwiększyć ochronę prywatności w sieci projektu.

Wszyscy zainteresowani używaniem MWEB, a zwłaszcza ci, którzy zainstalowali jedno z wcześniejszych wydań, powinni uaktualnić do oficjalnego v0.21.2 przed aktywacją MWEB. Jeśli poczekasz z aktualizacją do czasu po aktywacji MWEB, niestety będziesz musiał zresynchronizować blockchain od zera

– podał programista David Burkett.

Źródło: NewsBTC.com

Spotify otwiera się na NFT

Spotify w końcu dostrzegło potencjał NFT. Firma uruchomiła Wyspę Spotify w metaverse Roblox. Za pomocą tej nowej inicjatywy artyści będą mogli promować swoje NFT. Sprzedaż tokenów będzie się jednak odbywała na zewnętrznym rynku. Wiadomo, że w testach wzięli udział DJ Steve Aoki i The Wombats.

Źródło: Spotify

Portugalia jednak opodatkuje kryptowaluty

Od 2016 r. w Portugalii nie płaci się podatków od zysków uzyskanych przy obrocie kryptowalutami. Teraz ma się to zmienić. Potwierdził to minister finansów Portugalii Fernando Medina, który publicznie przyznał, że jego kraj wprowadzi podatek od bitcoinowych zysków. Nie wiadomo jeszcze, ile wyniesie nowa danina i od kiedy zacznie obowiązywać. Wiadomo z kolei, że opodatkowanie ma być „odpowiednie”, tak by nie doprowadzić do emigracji ekonomicznej inwestorów.

Źródło: Sapo

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut