Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Problemy litecoina. Służby biorą pod lupę Fundację Luna. Podsumowanie #419

25 maja 2022 | 22:50

Na rynkach kryptowalut nadal panuje… nuda. Kursy czołowych coinów utknęły niejako w miejscu. Mimo tego miało miejsce kilka wydarzeń, które mogą w przyszłości wpłynąć na wyceny cyfrowych walut. 

Problemy litecoina

Twórcy litecoina przygotowali niedawno aktualizację MWEB (dot. technologii Mimblewimble), która sprawiła, że LTC stało się bardziej prywatne i bezpieczne. Dla inwestorów to świetna informacja. Inaczej na sprawę patrzą jednak scentralizowane i regulowane giełdy, zwłaszcza w krajach, gdzie zgodność z przepisami jest bardzo istotna.

Choćby zgodnie z komunikatem Upbit, platforma ta przyznała, jeśli pojawią się na niej depozyty wysłane za pośrednictwem Mimblewimble, będzie musiała usunąć litecoina.

Możliwe, że w tym kierunku pójdą inne firmy. Przypomnijmy, że taki los spotkał Monero, topowego private coina, który został usunięty nawet z polskiego BitBay’a.

Źródło: upbit.com

Policja Korei Płd. bierze pod lupę Fundację Luny

Policja z Korei Płd. prosi krajowe giełdy o pomoc. Te mają zamrozić środki Fundacji Luna, która stała za projektem upadłego niedawno stablecoina UST, które znajdują się na ich portfelach.

Służby twierdzą, że znaleziono poszlaki, które mogą wiązać podmiot z defraudacją sporych sum pieniędzy.

Źródło: Naver

BTC i ETH to towary?

W USA trwa debata dot. tego, jak regulować kryptowaluty i pod jakie urzędy powinny podlegać konkretne projekty. Teraz głos zabrał w niej przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Rostin Behnam.

Uważa on, że BTC i ETH można uznać za towary, więc powinny one podlegać pod jego urząd.

– Cóż, mogę stwierdzić na pewno, że bitcoin… jest towarem. Podobnie jak ether. Myślę, że ma sens, aby każda agencja miała jurysdykcję odpowiednio nad towarami i papierami wartościowymi – powiedział.

Warto dodać, że nadal nie jest pewne, czy pieczę nad branżą w USA będzie sprawowało CFTC czy SEC (odpowiednik naszego KNF).

– To trochę taka odwieczna sprawa między CFTC a SEC. Historycznie mamy świetne relacje… W tej przestrzeni, moim zdaniem, sensowne jest, aby towary były regulowane przez CFTC, a papiery wartościowe były regulowane przez SEC – powiedział szef CFTC.

Źródło: CNBC

Powstała platforma, która pomoże w walce ze scamami

TRM Labs, Circle, Solana Foundation, Aave Companies, Hedera, Binance.us i Civic ogłosiły start platformy, która pomoże społeczności kryptowalut wzajemnie ostrzegać się przed scamami i atakami hakerskimi. Projekt nazwano Chainabuse.

To bezpłatne narzędzie umożliwia użytkownikom kryptowalut, ofiarom przestępstw finansowych i firmom kryptowalutowym odgrywanie aktywnej roli w uczynieniu ekosystemu kryptowalut bezpieczniejszym miejscem do działania

– opisują inicjatywę jej twórcy.

Choć projekt wystartował parę dni temu obecnie na platformie są już 624 raporty, w tym ponad 100 dot. oszustw związanych z ukraińskimi kampaniami pozyskiwania funduszy.

Źródło: Chainabuse

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut