Reklama

Quark

Litecoiny w 13 000 bankomatach. Podsumowanie tygodnia #304

Litecoiny będzie można kupić za pomocą 13 000 bankomantów. Będzie to możliwe dzięki współpracy Litecoin Foundation z firmą MeconCash.

3 marca 2020 | 12:30

Co interesującego wydarzyło się w minionym tygodniu w świecie kryptowalut? Przed wami 304 odsłona naszego podsumowania!

Litecoin w 13 000 bankomantów

Mamy dla was dwie wiadomości: złą i dobrą. Dobra: Litecoiny będzie można kupić za pomocą 13 000 bankomantów. Zła: urządzenia są zamontowane w Korei Płd. Będzie to możliwe dzięki współpracy Litecoin Foundation z firmą MeconCash.

Jo Jae Do, prezes MeconCash powiedział mediom:

„Dzięki współpracy z Fundacją Litecoina zwiększymy obecność Litecoina na rynku koreańskim, zaczynając od usług wypłat z bankomatów. A po współpracy z Fundacją Litecoina, naszym partnerem, oczekujemy globalnego rozwoju i pozytywnych efektów tej synergii w nadchodzącej przyszłości nie tylko na rynku koreańskim, ale także na rynku globalnym”.

Z kolei Alan Austin, dyrektor Fundacji Litecoina, dodał:

„Dzięki miliardom przekazów wysyłanych każdego roku do Korei Południowej, Litecoin – dzięki szybkości, bezpieczeństwu i niskim opłatom transakcyjnym – oferuje znaczącą przewagę nad tradycyjnymi metodami wysyłania pieniędzy za granicę za pośrednictwem platformy M. Pay”.

Źródło: DailyHodl

Kaspersky idzie na ratunek demokracji

Rosyjska firma Kaspersky słynie z produkcji programów antywirusowych. Teraz Jednak chce pomóc demokracji. W nawiązaniu do wpadki w prawyborach w USA ogłosiła, że pomocna w takich rozwiązaniach – tj. głosowania w ramach demokratycznych wyborów – może być ich platforma Polys, która ma być rozbudowana o blockchaina.

Roman Aleshkin, kierownik projektu Polys, wyjaśniał mediom idee systemu:

„(…) rozumiemy problemy i niedogodności, jakie [nasi klienci] napotykają podczas organizowania głosowań w formie papierowej. Jak widzimy, głosowanie na naszej platformie Polys może rozwiązać niektóre z tych problemów, dając więcej możliwości zdalnego uczestnictwa, a nawet zwiększając frekwencję młodych ludzi”.

Dodajmy, że nowa wersja Polys korzystałaby z technologii QR-kodów i blockchainowych tokenów.

Źródło: Cointelegraph

Coinbase chce uproszczenia adresów w blockchainie

Giełda Coinbase wprowadziła u siebie nowy model wysyłania sobie wzajemnie kryptowalut przez klientów. O co chodzi? Nie będziesz musiał kopiować już i potem sprawdzać długiego adresu w sieci blockchaina. Będzie wystarczyło podanie nazwy usera na platformie (może to być np. @Janusz19). I to ta ostania staje się teraz adresem do przesyłu BTC.

„Użytkownicy portfela często mówią nam, jak uciążliwe jest radzenie sobie z długimi i bezsensownymi adresami kryptograficznymi, takimi jak 0x89136a83664fa0673930be34463e444260775dc lub 3GVBSgLLLjAoNRKxw5hm7kANN2P2mEQJy. Mówią nam również, jak stresujące jest wysyłanie pieniędzy z powodu strachu przed niepoprawnym skopiowaniem i wklejeniem adresu”

– wyjaśnił Sid Coelho-Prabhu z zespołu Coinbase Wallet.

Źródło: Coinbase

Niemiecka giełda otwiera się na bitcoinowy ETP

Boerse Stuttgart, druga co do wielkości giełda w Niemczech, dodała u siebie bitcoinowy ETP – 21Shares Short Bitcoin ETP. Będzie on zabezpieczony przez bazowy składnik w stosunku 1:1. Warto dodać, że to pierwszy ETP oparty na  Bitcoinie, który do tego jest oznaczony międzynarodowym numerem identyfikacyjnym papierów wartościowych (ISIN) i Wertpapierkennnummer (WKN).

BTC będą przechowywane przez niezależnego depozytariusza. Z kolei udziały w ramach ETP będą zatwierdzane przez SFSA, szwajcarski organ nadzoru finansowego. 

Źródło: PRNewsWire

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut