Reklama

Quark

Na rynku pojawiają się kryptowalutowe karty Visa. Podsumowanie tygodnia #328

Visa otwiera się na rynek kryptowalut. Socios to już działający projekt zajmujący się emitowaniem tokenów m.in. drużyn piłkarskich.

18 sierpnia 2020 | 16:02

Jak co tydzień podsumujemy to, co działo się na rynku kryptowalut w ostatnim tygodniu.

Karta Visa dla fanów kryptowalut i FC Barcelony

Visa wyraźnie otwiera się na rynek kryptowalut. Teraz swoją kartę firmy będzie posiadała platforma Socios. To projekt zajmujący się emitowaniem tokenów m.in. drużyn piłkarskich. Ma w portfolio stworzenie tokenu fanów FC Barcelony. 

Karta Socios pojawi się ponoć na rynku już za parę tygodni. Ma służyć do płatności i w zamian za wykonywanie tych ostatnich nagradzać tokenami.

Źródło: Cointelegraph 

Litecoin z własną kartą

To nie koniec. Swoją kartę Visa będzie posiadała też kryptowaluta Litecoin. Charlie Lee, szef Fundacji Litecoina, przypomniał, że „wcześniej pracowaliśmy z LitePay nad naszą kartą debetową, ale ostatecznie projekt nie został zakończony, ponieważ LitePay wypadło z rynku”.

Ostatecznie przy współpracy z BlockCard fani LTC będą mogli dokonywać wpłat na kartę w dwunastu najpopularniejszych kryptowalutach, w tym we wszystkich głównych stablecoinach. Podobnie jak w przypadku karty Socios, Visa Litecoina pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Źródło: Cointelegraph

Film o Craigu Wrightcie

Craig Wright to samozwańczy Satoshi Nakamoto: twierdzi, że stworzył BTC, ale nikt w to nie wierzy. Teraz ma powstać film dokumentalny, który ma przedstawić dowody, które jakoby świadczą o tym, że to prawda. Projekt sfinansuje Calvin Ayre, założyciel Ayre Group i współpracownik Wrighta. To ostatnie sprawia, że jakość merytoryczna produkcji może być niska. Istnieją obawy, że będzie to film „propagandowy”, jak zauważają internauci. 

Uzupełnieniem filmu będzie książka o tej samej tematyce.

Źródło: Cointelegraph

Koreańczycy posiadają prawo jazdy na blockchainie

Aż milion Koreańczyków będzie od teraz posługiwało się cyfrowym prawem jazdy, które zostało zapisane na blockchainie. System jest oparty na aplikacji Pass. Co prawda stanowi to dopiero 3 proc. wszystkich kierowców w Korei Południowej, ale pokazuje, że kraj ten zmierza w bardzo innowacyjnym kierunku.

Źródło: Cointelegraph

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut