Polski Akcelerator Technologii Blockchain rekrutuje

Technologia blockchain to jeden z najgorętszych tematów w ostatnim czasie, stwarzający olbrzymie możliwości dla naprawdę wielu branż. Nic więc dziwnego, że coraz więcej startupów pracuje nad pomysłami opartymi właśnie o blockchaina. Jednak ze względu na ograniczony dostęp do specjalistów i wiele problemów związanych z początkową fazą rozwoju tej technologii wiele startupów musi mierzyć się z trudnościami, których pokonanie zabiera wiele cennego czasu, który można by wykorzystać na realne dopracowanie projektu.

Kluczowe jest skompletowanie zespołu oraz zdobycia finansowania na przekucie pomysłu w realne rozwiązanie. Jednak zwrócenie się do funduszy ventures czy nawet do aniołów biznesu nie zawsze jest najlepszą drogą rozwoju. Startupy potrzebują kompleksowego wsparcia, zarówno finansowego jak i mentorskiego, dlatego też na całym świecie rośnie rola akceleratorów, szczególnie tych wyspecjalizowanych.

W naszym kraju w technologii blockchain specjalizuje się wyłącznie Polski Akcelerator Technologii Blockchain, działający pod patronatem Minister Cyfryzacji, operujący środkami pozyskanymi z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Funkcjonujący od początku tego roku Akcelerator właśnie ruszył z pierwszym w historii naborem projektów. Od 1 do 30 września 2017 roku, każdy startup może wypełnić dostępny na stronie (akcelerator.tech/oferta) formularz i zgłosić swój pomysł.

Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Konkurencja na rynku startupów jest bardzo duża, zwłaszcza w branży FinTech, gdzie potencjalne zyski są szczególnie wysokie. Warto więc skorzystać z oferty Akceleratora i rozwijać swój pomysł z najlepszymi z najlepszych.

Jakub Piwko

Artykuł powstał w ramach prac realizowanych przez Polski Akcelerator Technologii Blockchain. Oryginał można przeczytać pod tym linkiem: http://www.akcelerator.tech/pl/zglos-swoj-startup/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here