Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Najwięcej emocji wzbudził mining – zdjęcia i relacja ze szkolenia w Opolu

Temat kryptowalut wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie, świadczyć o tym może wypełniona sala podczas szkolenia w Opolu. Przeczytaj relację i zobacz zdjęcia

24 marca 2017 | 12:09

W czwartek (23.04.17) po raz pierwszy od bardzo dawna zostało zorganizowane w Opolu szkolenie z  podstaw związanych z kryptowalutami – Akademia PNT #2 ? Bitcoin, czy warto inwestować?

Akademia PNT to cykl szkoleń organizowanych przez Park Naukowo-Technologiczny w Opolu, na których można dowiedzieć się ciekawych rzeczy w zakresie finansów, marketingu, public relations, it, social mediów i wielu wielu innych. Tym razem szkolenie dotyczyło Bitcoinów.

Od razu można było zauważyć, że temat kryptowalut wciąż jest gorący, ponieważ wszystkie miejsca zostały zarezerwowane, a sala wypełniła się prawie w całości. Kamil Kobak, specjalista ds. systemów ERP i administratora IT w Tensoft Sp. z o.o., przedstawił wszystkie podstawowe zagadnienia i odpowiedział na pytania czym jest Bitcoin, jak działa, jak można akceptować Bitcoiny i jak nimi płacić.

Odbiorcy na żywo mogli zobaczyć jak założyć portfel i jak on działa. Na przykładzie giełdy BitBay pokazano także jak kupić, lub sprzedać Bitcoiny. Dzięki uprzejmości giełdy, uczestnicy szkolenia mogli kupić swoje pierwsze Bitcoiny, wykorzystując kody z kart podarunkowych.

Najwięcej emocji wzbudził jednak mining

Najwięcej emocji wzbudził jednak mining.

Na sam koniec zaprezentował się Jakub Bartoszek – przedstawiciel firmy Polski Instytut Kryptowalut (https://pik-online.pl/), który zaprezentował składane przez jego firmę koparki GPU przeznaczone do miningu altcoinów. To właśnie do niego odbiorcy mieli najwięcej pytań i widocznie sposób zarabiania w taki sposób wciąż wzbudza największe emocje.

Pozostaje jednak pytanie, czy mining jest wciąż opłacalny dla zwykłych osób? Pan Jakub twierdzi, że inwestycja w koparki GPU wciąż jest opłacalna, ja jednak nie jestem do to tego przekonany.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut