Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
25 maja 2014 | 17:49

Zapraszamy wszystkich na  Central European Bitcoin Expo, które już w przyszły weekend odbędzie się w Wiedniu, na University of Technology. 

Zrzut ekranu 2014-05-25 16.47.20

Ostatecznie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom wydarzenie będzie miało miejsce w samym centrum Wiednia, bardzo blisko miejsca gdzie później odbędzie się Bitcoin Party. Wydarzenie jest wspierane między innymi przez tamtejszy uniwersytet, a nie zabraknie na nim takich autorytetów jak Richard Stallman ( jeden z twórców ruchu wolnego oprogramowania, założyciel projektu GNU, więcej w Wikipedii), pojawią się także przedstawiciele blockchain.info, Mastercoin Foundation, Butterfly Labs, Bitcoin Magazine, Mycelium, liczni pasjonaci, programiści, specjaliści od bezpieczeństwa oraz inwestorzy.

Jedną z bardziej znanych postaci w świecie Bitcoinowym będzie Charlie Shrem o którym kilkukrotnie pisaliśmy już na naszym blogu – współzałożyciel BitInstant i Bitcoin Foundation. Charlie Shrem z powodu aresztu domowego nie pojawi się osobiście, ale poprzez wideokonferencję. Shrem został zatrzymany w sprawie serwisu SilkRoad. 28 stycznia wytoczone zostało federalne oskarżenie pod jego adresem, zarzuca się mu zarządzanie nielicencjonowanym przedsiębiorstwem obracającym pieniędzmi oraz usiłowanie prania pieniędzy. Kolejnym zarzutem ma być rozmyślna decyzja o nie przekazaniu służbom informacji na temat podejrzanej aktywności monetarnej. Został aresztowany w lutym na lotnisku w Nowym Jorku, w drodze na konferencję w Miami. Shrem stwierdził, że jest bardzo podekscytowany przed konferencją i dodał:

Wiedeń jest moim ulubionym miastem na świecie i jednym z ważniejszych centrów Bitcoina, odwiedziłem go w 2011. Na expo będzie dużo świetnych mówców takich jak Richard Stallman i Dr. Stephie Murphy. To będzie świetne wydarzenie.

Będzie to największa konferencja w samym sercu Europy, a my mamy przyjemność być patronem medialnym. Wydarzenie niestety nie będzie darmowe. Bilety można zakupić na stronie cebexpo.net, tam też znajdziecie najważniejsze informacje.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut