Reklama

Quark
10 kwietnia 2014 | 22:10

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych walutami kryptograficznymi na konferencję 'Bitcoin Day’ w czwartek 17 kwietnia w Zielonej Górze. Ilość miejsc ograniczona! 

Konferencja jest współorganizowana przez blog Bitcoinet, wypowie się na niej sześciu prelegentów (w tym czterech przedstawicieli naszego bloga). Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na oficjalnej stronie bitcoinday.pl, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona do stu.

Konferencja jest skierowana głównie do nowicjuszy, ale bardziej zaawansowani użytkownicy również są mile widziani!

Prelegenci:

prelegenci

 Agenda:

12:00 – Przywitanie
12:15 – Daniel Haczyk, Mateusz Kocot – Wprowadzenie do Bitcoin – Czy Bitcoin to bańka, skąd biorą się te całe wzrosty, czy to wielkie inwestycje? A może zwykła spekulacja? Wszystkie te tematy, a nawet więcej poruszymy w prezentacji znacznie różnej od tego co przedstawia mainstream.
13:00 – Rafał Nagadowski – Podstawy użytkowania, dobre i złe strony systemu – Co to jest portfel i jak go założyć? Jak najlepiej nabyć Bitcoiny, wykopać czy kupić? Dlaczego warto używać Bitcoinów? Czy są jakieś zagrożenia z tym związane?
13:45 – Rafał Prabucki – Prawo a Bitcoin – Czy bitmonety są legalne? Jak z nich korzystać, aby ich nierozsądnie nie stracić i jak się bronić przed oszustami oraz nie uczciwymi sprzedawcami. Prawne korzyści korzystania z kryptowalut i konsekwencje nie znajomości ważnych regulacji pośrednio ich dotyczących.
14:15 – Przerwa
14:30 – Ataki na giełdy i reakcje oraz kierunki zabezpieczeń
15:15 – Rublon – dwuskładnikowe uwierzytelnianie
16:15 – Mateusz Kocot – Alternatywne kryptowaluty i przyszłość Bitcoina – Czy istnieją 'kryptowaluty’ które mogą pełnić inną funkcję niż środek płatniczy? Opowiemy o potencjale blockchaina i możliwościach które daje.
16:45 – Daniel Haczyk – Kryptografia. Techniczne aspekty działania sieci – Nie każdy kto używa Bitcoina musi wiedzieć jak on działa, tak samo jak każdy użytkownik e-maila nie musi znać szczegółów technicznych żeby móc z niego korzystać. Bardziej dociekliwi będą mogli dowiedzieć się podczas tej prezentacji szczegółów o kryptografii stojącej za jednym z najpiękniejszych wynalazków w historii – blockchainem.
17:30 – Zakończenie

Zapisz się na bitcoinday.pl

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut