Mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych walutami kryptograficznymi na konferencję ‘Bitcoin Day’ w czwartek 17 kwietnia w Zielonej Górze. Ilość miejsc ograniczona! 

Konferencja jest współorganizowana przez blog Bitcoinet, wypowie się na niej sześciu prelegentów (w tym czterech przedstawicieli naszego bloga). Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na oficjalnej stronie bitcoinday.pl, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona do stu.

Konferencja jest skierowana głównie do nowicjuszy, ale bardziej zaawansowani użytkownicy również są mile widziani!

Prelegenci:

prelegenci

 Agenda:

12:00 – Przywitanie
12:15 – Daniel Haczyk, Mateusz Kocot – Wprowadzenie do Bitcoin – Czy Bitcoin to bańka, skąd biorą się te całe wzrosty, czy to wielkie inwestycje? A może zwykła spekulacja? Wszystkie te tematy, a nawet więcej poruszymy w prezentacji znacznie różnej od tego co przedstawia mainstream.
13:00 – Rafał Nagadowski – Podstawy użytkowania, dobre i złe strony systemu – Co to jest portfel i jak go założyć? Jak najlepiej nabyć Bitcoiny, wykopać czy kupić? Dlaczego warto używać Bitcoinów? Czy są jakieś zagrożenia z tym związane?
13:45 – Rafał Prabucki – Prawo a Bitcoin – Czy bitmonety są legalne? Jak z nich korzystać, aby ich nierozsądnie nie stracić i jak się bronić przed oszustami oraz nie uczciwymi sprzedawcami. Prawne korzyści korzystania z kryptowalut i konsekwencje nie znajomości ważnych regulacji pośrednio ich dotyczących.
14:15 – Przerwa
14:30 – Ataki na giełdy i reakcje oraz kierunki zabezpieczeń
15:15 – Rublon – dwuskładnikowe uwierzytelnianie
16:15 – Mateusz Kocot – Alternatywne kryptowaluty i przyszłość Bitcoina – Czy istnieją ‘kryptowaluty’ które mogą pełnić inną funkcję niż środek płatniczy? Opowiemy o potencjale blockchaina i możliwościach które daje.
16:45 – Daniel Haczyk – Kryptografia. Techniczne aspekty działania sieci – Nie każdy kto używa Bitcoina musi wiedzieć jak on działa, tak samo jak każdy użytkownik e-maila nie musi znać szczegółów technicznych żeby móc z niego korzystać. Bardziej dociekliwi będą mogli dowiedzieć się podczas tej prezentacji szczegółów o kryptografii stojącej za jednym z najpiękniejszych wynalazków w historii – blockchainem.
17:30 – Zakończenie

Zapisz się na bitcoinday.pl

71 KOMENTARZE

 1. Ten rynek powoli pada i
  tyle. Ciągle tylko spadki i ucieczki inwestorów słyszę. Lepiej
  jest stworzyć porządny E-Biznes nisz krypto waluty. Jako środek
  płatniczy czy transferowania środków pieniężnych jest ok. Ale
  ciągłe spadki i krachy mnie wkurzają. Dlatego odradzam.

  • Nie jestem w stanie zliczyć ile razy już słyszałem, że to ‘koniec Bitcoina’. Ja uważam, że jest wręcz przeciwnie – Bitcoin przetrwał forka, zamknięcie Silk Roada, upadek Mt.Goxa i wiele więcej i jakoś cały czas się rozwija. Inwestorów i pasjonatów przybywa, a chwilowe spadki nie powinny nikogo dziwić.

   W 2011 roku cena spadła z $30 do $0.01 i Bitcoin to przetrwał, więc spadek 10-20% nie jest niczym zaskakującym i nie oznacza żadnego końca.

   Bitcoin to nie giełda, a technologia która stale się rozwija.

  • Dobrze ale pan się myli panie redaktorze. Skil Road nadal jest tyle że pod inną nazweą i domeną nazywa się Skil Road 2.0 nie oficjalnie a oficjalnie coś w podobie
   To wina tych wszytkich giełd połaczenie kopania z wymianą walut. Gość złorzy giłde napcha kieszenie a klijeci będą zmuszeni pocąłować klamke jego biura. Najlepiej kopać ale u siebie w domu na koparkach. Nie budować sieci BTC centralizowanej a rozporoszonej pewniejsza i bezpieczniejsza dla każdego. Jestem przeciwnikiem centralizacji więc nie kopie na giełdach tylkow kopalniach opartych o sieci rozległe są takie. Każdy kopie dla siebie tyle że z większa siłą bo spólnie. A nie u jakiegoś oszusta jak ten z MT goxa.

  • Nie chodzi o to że kopanie w grupie z rużnymi sprzetami jest złe. Filozofia Botnetu jest super ale do czasu jak każda maszyna pracuje u ciebie a nie u kogoś na jakimś prywatnym data center. Kazdy ma maszyne serwer u siebie a nie gdzieś na ziemi nie wiadomo gdzie. Nie znam pan ideji sieci interentu. Kolega ma sprzet i łaczy go z 2 kolegą w sieć globalną o strukturze siatki. A nie centralnej sieci nalrzącej do jednej firmy to tylko pokazuje jedno powstaje kolejny monopol i dojenie z ludzi kasy. Po czasie na BTC nie da się zrobić zarabiać będą tylko ci co są właścicielami tych data center. Niech pan poczyta Hakera zrozumie pan piękną Ide Anonymus. Widać pan dostaje kupe kasy za takie artykuły sponsorowane. Promujące coś co nie do konica jest dobre. Ok kopanie jest dobre ale niech każdy ma nad tym kntrole nie ufajmy w 100% firmą bo możemy na tym stracić więcej niż na samych spadkach na kursie BTC. Wiem bo miałem hosting w jednej znanej Polskiej firmie kierowanej przez jakiegoś niemca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.