Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
27 września 2014 | 19:13

Giełda BitBay przygotowała dla wszystkich użytkowników Bitcoina sporo atrakcji Katowicach. Jutro od godziny 10 dla wszystkich którzy pojawią się ze swoim Bitcoinowym portfelem w Katowickich 3 Stawach czeka niespodzianka.

Po pokazaniu swojego portfela zainstalowanego na telefonie będzie można za darmo przepłynąć się łódką i zabawić na wakeparku. Za pozostałe atrakcje będzie można płacić Bitcoinami. Tak więc zapraszamy każdego, wstęp wolny!

Kilka słów o portfelach mobilnych:

Portfele mobilne są bardzo proste w obsłudze i dzięki nim masz dostęp do swoich środków w każdym miejscu i czasie. Są dwa rodzaje portfeli mobilnych. Pierwsze przechowują Bitcoiny na Twoim smartfonie, a drugie wymagają połączenia się z portfelem online. Można je założyć w kilka sekund. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku portfela mobilnego w przypadku utraty smartfona możesz stracić środki nieodwracalnie, dlatego jeśli przechowujesz środki na telefonie musisz pamiętać o zrobieniu kopii zapasowej każdorazowo po wygenerowaniu nowej pary kluczy.

Kiedy używać portfela mobilnego?

  • Kiedy chcesz mieć dostęp do środków w każdym miejscu
  • Kiedy nie posiadasz dużych ilości Bitcoinów (np. masz 0-2 BTC)
  • Chcesz mieć dostęp do portfela ze smartfona

Polecane portfele:

  • Mycelium (Android) ? Jeden z najlepszych, najbardziej funkcjonalnych, intuicyjnych portfeli, jednocześnie bardzo rozbudowany i ładny w wyglądzie. Zapewnia wykonywanie bardzo bezpiecznych, szyfrowanych kopii, które można w formacie *.pdf wydrukować i przesłać w dowolne miejsce (dysk sieciowy, e-mail). Mycelium umożliwia obsługę jednym kluczem zawiadującym wszystkimi adresami, ale można też włączyć opcję wysyłania środków z jednego zaznaczonego adresu. Domyślna prowizja to 1/10 000 btc, ale zapewne zostanie za niedługo zmniejszona, aby uwzględnić wzrost kursu. Jest tak przyjemny w obsłudze, a jednocześnie tak dojrzały, że teoretycznie mógłby zarządzać każdą sumą zgromadzoną w bitcoinach.
  • Bitcoin Wallet (Android, BlackBerry) ? Nie musi łączyć się z żadnym serwisem online, żeby działać. Jest kompatybilny ze skanerem kodów QR oraz NFC.
  • Electrum (Android)
  • Blockchain (Android, Windows Phone, iOS) – portfel online
  • Coinbase (Android, Windows Phone, iOS) – portfel online

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut