Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Wideo: Billon – cyfrowa gotówka

7 października 2015 | 00:41

Billon nie jest kolejną kryptowalutą. Jest to nowy rodzaj e-gotówki którą można przekazywać bezpośrednio pomiędzy sobą bez pośrednictwa banków. Jednak w odróżnieniu od kryptowalut Billon podlega odpowiednim regulacjom, dzięki czemu możliwa stała się współpraca z sektorem bankowym.

Projekt powstawał od kilku lat i od niespełna dwóch lat prowadzona jest współpraca z bankami. W 2015 roku Billon pokonał 700 konkurentów wygrywając Citi Mobile Challenge.

Pieniądze przekazywane są natychmiastowo, bez pośredników i nawet bez konieczności połączenia z Internetem. Historia transakcji nie jest nigdzie zapisywana. Jednak twórcy zapewniają, że podwójne wydanie środków jest niemożliwe.

Każdy użytkownik ma przypisany swój własny numer rachunku bankowego. Wysyłając pod ten numer pieniądze automatycznie zamieniane są one na Billon i pojawiają się w naszym portfelu.

Billon ma otwarte api. Oznacza to, że nie ma żadnych przeszkód w implementacji Bitcoina na giełdach kryptowalut. Co więcej Billon oferuje pluginy do prestashop, czy wordpress. Co więcej pojawią się pluginy które pozwolą na zbieranie pieniędzy bezpośrednio na profilu facebookowym, albo na twitterze.

W aplikacji Billon jest możliwość uzupełnienia swoich danych, dzięki czemu sprzedawca od razu będzie wiedział gdzie ma wysłać towar. Jedno kliknięcie automatycznie otwiera aplikację i wystarczy tylko potwierdzić przesłanie pieniędzy. Billon pozwoli na zakup dowolnych dóbr dosłownie dwoma kliknięciami. W poprzednim wpisie napisałem jak to działa: http://bitcoi.net/1YLFnWN

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut