Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
1 września 2013 | 21:58

Niedawno pisaliśmy o pierwszej w Polsce imprezie na której można było zapłacić w Bitcoinach. Od najbliższej soboty Bitcoinem zapłacimy także w klubie Level Up w Warszawie.

pub

W sobotę 7 września o godzinie 19 pasjonaci, inwestorzy, górnicy oraz osoby które dopiero poznają Bitcoin będą mieli okazję spotkać się na kolejnej imprezie Bitcoinowej w klubie Level Up przy ul. Moliera 4/6 w Warszawie. Będzie to doskonała okazja dla wszystkich którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o wirtualnej walucie. Na spotkaniu będzie można też dowiedzieć się czym są i w jaki sposób działają bankomaty Bitcoin – pierwszy z nich już niedługo stanie w Warszawie. Zostaną także poruszone tematy związane z miningiem i najnowszymi bardzo wydajnymi ASICami. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami możesz dołączyć do wydarzenia na facebooku. Organizatorzy piszą na stronie wydarzenia:

Przede wszystkim najważniejsze abyście zabrali ze sobą osoby, które jeszcze nigdy nie dokonały żadnej transakcji w Bitcoin. Na spotkaniu odbędą się krótkie i ciekawe prezentacje najlepszych narzędzi nowoczesnej ekonomii.

Spotkanie jest organizowane przez właściciela firmy InPay, Lecha Wilczyńskiego. System InPay działa na podobnej zasadzie jak amerykański system BitPay. InPay przejmuje na siebie całe ryzyko związane z kursem. Oznacza to, że odbiorca płatności nie musi wiedzieć wiele o samym Bitcoinie. Wystarczy, że w specjalnej aplikacji zainstalowanej na tablecie albo smartfonie wpisze kwotę do zapłaty, system automatycznie obliczy ile Bitcoinów należy wysłać. Kiedy klient prześle je dzięki aplikacji na swoim smartfonie albo laptopie, odbiorca już po kilku chwilach otrzyma wpłatę, a po jakimś czasie dostanie wypłatę już w złotówkach na swoje konto bankowe. System ten ma bardzo wiele zalet. W Bitcoinach mogą płacić ludzie z całego świata, a właściciel lokalu nie musi płacić sporych opłat które niosą za sobą systemy Visa czy Mastercard.

Ile osób używa w Polsce Bitcoina?

Otwarcie systemu InPay oznacza wprowadzenie Bitcoina do wielu lokali w całym kraju. Oprogramowanie Bitcoin-Qt pobrano w Polsce już łącznie 88805 razy! Polska jest na 8 miejscu na świecie jeśli popatrzeć na liczbę pobrań tego progamu. Należy jednak pamiętać, że łańcuch bloków waży już ponad 9GB, dlatego wiele osób wybiera alternatywne oprogramowanie takie jak Multibit, czy Electrum, albo przechowuje swoje środki w internetowych portfelach takich jak blockchain. Największa giełda w Polsce bitcurex.pl ma kilka tysiecy aktywnych użytkowników. O dużej popularności Bitocina w Polsce świadczy także to, że zostają otwierane kolejne giełdy. Niedawno swój start miała giełda bidextreme.pl, a za jakiś czas rusza kolejna bitkantor.pl.

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z Bitcoinem?

Bitkantor.pl aktualnie oferuje wersję demonstracyjną giełdy, która działa na zasadzie gry giełdowej. Na starcie dostajemy bowiem fikcyjne 10000 złotych i 100BTC. Kupując i sprzedając Bitcoiny można nauczyć się jak prawidłowo korzystać z giełdy i jak na niej zarabiać. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące całego systemu, albo pytania, możesz napisać je na tym forum, w komentarzach, albo skontaktować się z nami przez skype (bitcoinet). Niebawem na naszej stronie pojawią się też kolejne poradniki dla początkujących.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut