Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Trzeci Lamassu w Polsce już działa

12 grudnia 2014 | 12:27

Od kilku dni w warszawskiej burgerowni Bobby Burger przy ulicy Emilii Platter 47 można zakupić Bitcoiny w nowym Bitomacie. Burgerownia zlokalizowana jest naprzeciw Złotych Tarasów. Jest to trzeci bankomat Bitcoin działający w Polsce. Pozostałe dwa znajdują się w Ambasadzie Bitcoin w Warszawie przy Kruczej 46 i we Wrocławiu w Arkadach, ten drugi z powodu wydarzeń związanych ze świętami został tymczasowo przeniesiony z poziomu 0 na -1.

bobby 2

Obsługą urządzenia w Bobby Burger zajmuje się firma Bitcoinomat.pl, a sam zakup cyfrowej waluty trwa dosłownie kilka sekund. W tym celu należy posiadać tylko kod QR swojego portfela. Urządzenie może zeskanować kod z portfela na telefonie, tablecie, czy laptopie. Kiedy już uda się poprawnie odczytać adres wystarczy włożyć banknot, a Bitcoiny zostaną natychmiast wysłane na podany adres.

Prowizja w tym akurat urządzeniu wynosi 5% i jest to doskonały sposób na zakup niewielkiej ilości cyfrowej waluty w ekspresowym tempie. Maksymalna kwota transakcji to 1000 złotych. Urządzenie działa w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Bobby Burger jest położony dokładnie obok Złotych Tarasów, jest świetnym i bardzo popularnym miejscem dlatego natychmiast postanowiłem się skontaktować z właścicielem i zaproponować mu ustawienie bankomatu Bitcoin, które ja osobiście nazywam Bitcoinomatami. Szefostwo uznało to za ciekawy pomysł i totalnie wsparło inicjatywę. Oprócz postawienia bankomatu mamy plany, by w najbliższych dniach w sieci Bobby Burger uruchomić płatności Bitcoin ? dzięki czemu każdy fan kryptowalut będzie mógł bezpośrednio za nie zjeść lub wypić w jednym z wybranych lokali

powiedział Andrzej Głowicki, jeden z właścicieli projektu Bitcoinomat.pl

Na środę 17 grudnia 2014 na godzinę 17:00 planowane jest wydarzenie „Zjedz burgera za Bitcoina”. Strona wydarzenia na facebooku znajduje się tutaj. Od tego czasu w lokalu będzie można płacić cyfrową walutą, a płatności będzie obsługiwała oczywiście firma InPay S.A. W przyszłości Bitcoin ma być akceptowany w całej sieci Bobby Burger.

Zdjęcia: Mateusz Kocot

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut