Reklama

Quark

Średnia wartość transakcji BTC na poziomie z 2017 r. Podsumowanie tygodnia #333

Średnia wartość transakcji BTC wyniosła parę dni temu około 129 000 USD. Wcześniej na tym poziomie była w 2017 r.

22 września 2020 | 16:02

Co tym razem wydarzyło się w minionym tygodniu w świecie BTC i nowych technologii?

Średnia wartość transakcji BTC na poziomie z 2017 r.

Według BitInfoCharts średnia wartość transakcji w sieci BTC wyniosła parę dni temu około 129 000 USD. Ostatnim razem średnia wzrosła powyżej 121 000 USD aż w sierpniu 2019 roku. Wcześniej na tym poziomie była w 2017 r.

Czy to zapowiedź nowej bańki na kryptowalutach?

Źródło: BitInfoCharts

UE chce regulować kryptowaluty

Reuters dotarł do informacji z obozu władz UE, które świadczą o tym, że w ciągu najbliższych czterech lat wspólnota chce ustanowić nowe przepisy, które uregulują rynek kryptowalut i blockchaina.

Dokument zawiera m.in. zapis:

Do 2024 r. UE powinna wprowadzić kompleksowe ramy umożliwiające wprowadzenie technologii rozproszonej księgi (DLT) i aktywów kryptowalutowych w sektorze finansowym […]. Powinna również zająć się ryzykiem związanym z tymi technologiami”.

Źródło: Reuters

Na świecie jest już 10 000 bitomatów

Firma AksjeBloggen twierdzi, że choć we wrześniu 2019 roku na świecie było zainstalowane 5336 bitomatów, tak teraz wartość ta wzrosła do 10 tys. punktów. CoinATMRadar wyliczył zaś, że na rynku jest dostępnych dokładnie 10 025 bitomatów w 71 krajach. 

Wynika z tego, że ten rok jest dla tego rynku nad wyraz dobry.

Źródło: CoinATMRadar

PayPal łączy siły z jedną z giełd kryptowalut

Europejscy klienci PayPal mogą od teraz deponować środki na bitFlyer Europe, aby bezpiecznie, łatwo i szybko kupować kryptowaluty. 

Andy Bryant, dyrektor operacyjny bitFlyer Europe, powiedział:

„Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować użytkownikom możliwość wykorzystania ich kont PayPal do wpłacania środków na zakup kryptocwalut. Integracja PayPal dodaje nowe źródło finansowania dla użytkowników bitFlyer. Tysiące użytkowników BitFlyer korzysta już z PayPal’a do transakcji fiat. Teraz użytkownicy mogą kupować Bitcoin i inne kryptowaluty również w ten sam sposób”.

Jack Bastin, Business Strategy Manager w bitFlyer Europe, dodał:

„Przestrzeń kryptowalutowa jest wciąż w początkowym stadium rozwoju i pomimo rozwoju ekosystemu, branża wciąż jest zniechęcająca dla nowicjuszy. Biorąc pod uwagę, że około jedna trzecia płatności w handlu elektronicznym w Europie realizowana jest za pośrednictwem PayPal, jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować użytkownikom znaną im i niezawodną metodę płatności. Proces dokonywania wpłat za pośrednictwem PayPal jest całkowicie bezproblemowy, bezpieczny i niezawodny, a użytkownicy mogą korzystać z niego niemalże natychmiast”.

Źródło: bitflyer

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut