Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Tesla zainwestowała w BTC. Podsumowanie tygodnia #353

Tesla kupiła BTC o wartości 1,5 mld dolarów. Wiele wskazuje, że to początek nowego trendu - duże firmy najpewniej zaczną kupować kryptowaluty.

11 lutego 2021 | 18:37

Jak co tydzień prezentujemy podsumowanie tego, co wydarzyło się w świecie kryptowalut.

Tesla inwestuje w BTC

Zacznijmy od sprawy, jaką żyją wszyscy. Tesla kupiła BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów. Wiele wskazuje, że to początek nowego trendu oznaczającego to, że duże firmy z Wall Street zaczną kupować kryptowaluty. Co ciekawe, po komunikacie spółki Elona Muska, niektóre giełdy miały problem z obsługą użytkowników. Zainteresowanie Bitcoinem było tak wielkie, że ich systemy… nie wytrzymywały.

Źródło: Cointelegraph

Futures ETH na CME

Już w połowie grudnia platforma CME ogłosiła, że uruchomi ​​handel kontraktami futures na ETH. Całość wystartowała 7-go lutego. Co ciekawe, już lutowy kontrakt rejestruje cenę otwarcia na poziomie 1669,75 USD. Na giełdzie jak na razie handlowano 77 kontraktami, przy czym termin większości z nich zapada w lutym.

Urzędnicy w Miami będą mogli zarabiać w kryptowalutach

Pracownicy urzędu miasta Miami będą mogli wkrótce wybrać, czy chcą zarabiać w Bitcoinie czy w USD. W wywiadzie dla Forbes’a, burmistrz miasta Francis Suarez sam przyznał, że jego zdaniem jest to ważny krok w kierunku adopcji BTC.

Źródło: Forbes

Microsoft wykorzysta blockchaina w walce o czyste środowisko

Microsoft wykorzysta blockchaina do zakupu kredytów węglowych w Australii. Połączone z siecią Regen Network kredyty CarbonPlus Grassland przyznano na razie dwóm ranczom w Nowej Południowej Walii.

Dyrektor generalny Regen Network, Christian Shearer, pochwalił tę inicjatywę w mediach.

Nasza praca z Impact Ag i Wilmot Cattle Co [projektami związanymi z inicjatywą – przyp. red.]. daje nam większą nadzieję niż kiedykolwiek wcześniej, że rolnicze i przyrodnicze rozwiązania dot. zmiany klimatu są nie tylko rzeczywiste, ale mogą też szybko sekwestrować (wyłapywać) węgiel i zwiększyć odporność naszych systemów żywnościowych – powiedział i dodał, że „skala, w jakiej Microsoft kupuje kredyty węglowe, powinna dać nam wszystkim nadzieję, że biznes może i będzie katalizatorem zmian” w przestrzeni walki o czyste środowisko.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut