Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Tecra Space – blockchainowa platforma crowdfundingowa

Tecra Space to innowacyjna platforma, gdzie można zgłaszać pomysły na projekty i startupy oraz rozpocząć zbieranie funduszy na ich realizację.

3 listopada 2020 | 16:27

Tecra to działający w ekosystemie blockchain projekt badawczy, ściśle związany z wysokimi technologiami. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania w sektorze inwestycji, łącząc aspekt tokenizacji i crowdfunding

Tecra Space

Tecra dba o zrównoważony rozwój oraz o bezpieczeństwo i przejrzystość w procesie inwestycyjnym. Firma została stworzona przez polskich wizjonerów – Łukasza Gromka i Przemysława Kardę i skupia swoje działania wokół trzech głównych projektów: Tecra Space (platformy inwestycyjnej), TecraCoin (kryptowaluty) oraz Tecra DEX (zdecentralizowanej giełdy). 

Tecra Space to innowacyjna platforma, gdzie naukowcy i innowatorzy mogą zgłaszać swoje pomysły na projekty oraz startupy, jak również rozpocząć zbieranie funduszy na ich realizację. Platforma skupia się głównie na projektach z sektora high-tech, związanych z ekorozwojem. Zespół Tecra Space wybiera takie projekty i innowacje, które mają na celu poprawę jakości wybranych dziedzin życia i jasną ścieżkę monetyzacji. Jeżeli chcecie wiedzieć, jakie projekty są listowane przez Tecrę, wejdźcie do zakładki poczekalnia, aby zobaczyć innowacyjne pomysły. W planach projekty takie jak stablecoin i platforma NFT crypto security.

Space Tokeny

Twórcy platformy zdecydowali się na zastosowanie tokenizacji, czyli formy cyfryzacji opartej na technologii blockchain. Tecra Space pozwala użytkownikom na tokenizację własności intelektualnej oraz wymianę cyfrowych tokenów projektów. Tokenizacja czyni wszystkie procesy bardziej transparentnymi i bezpieczniejszymi. 

Na platformie Tecra Space tokeny projektów nazywane są Space Tokenami, spełniają one funkcje udziałów inwestorów, którzy wspierają projekty. Twórcy platformy oferują możliwość wyboru inwestycji projektu naukowego o wysokim potencjale komercyjnym potwierdzonym przez ekspertów. Tecra Space umożliwia również skorzystanie z posiadanych tokenów projektu, które mogą zwiększyć swoją wartość wraz z sukcesem projektu. Technologia blockchain w Tecra Space zapewnia, że wszystkie inwestycje przebiegają w prosty i przejrzysty sposób.  

TCR

TecraCoin (TCR) to oficjalna kryptowaluta Tecry, która jest środkiem wymiany na platformie tokenizacyjnej. TCR umożliwia społeczności Tecra bezpieczne wspieranie twórców, dzięki przejrzystości i możliwości weryfikacji. Każda transakcja posiada kontrolę współbieżności znaczników czasu.

Dzięki wykorzystaniu kryptowaluty TCR każdy twórca ma dostęp do szczegółowego opisu sposobu wydawania zainwestowanych pieniędzy. Wachlarz korzyści, jakie Tecra wprowadza na platformę, obejmuje również zwiększenie szybkości transakcji oraz relatywnie niskie koszty transakcji w porównaniu do innych walut kryptograficznych.

Tecra DEX 

Na implementację tego projektu spółka otrzymała grant z Unii Europejskiej, dzięki czemu może cieszyć się większą pewnością i stałością inwestycji. Zdecentralizowane giełdy kryptowalutowe, takie jak Tecra DEX, mają na celu rozwiązanie problemów typowych dla giełd centralnych (na przykład spadek zaufania do organów centralnych, niejasne prawa dotyczące przechowywania danych…). Zdecentralizowane giełdy tworzą niezwykle przystępne warunki dla użytkowników, na przykład – model p2p na blockchainie, co owocuje niezależnym i bezpiecznym przechowywaniem danych, oraz sprawne zarządzanie funduszami. Uruchomienie giełdy Tecra DEX wprowadzi rozwiązania z zakresu zdecentralizowanych finansów (De-Fi) do sektora finansowania projektów. Giełda ma być miejscem wymiany tokenów, które odgrywają szczególną rolą w ekosystemie Tecry.

Zespół Tecry poprzez wdrożenie technologii blockchain do swoich struktur dąży do zapewnienia bezpieczeństwa i przejrzystości w inwestycjach oraz do zrewolucjonizowania rynku patentów technologicznych. Tecra dba o swoją społeczność górników i zwolenników projektu, a ponadto nieustająco stara się sprostać wymaganiom i potrzebom dwóch grup – inwestorów i twórców, którzy dają siłę napędową platformie. Tecra skupia swój rozwój głównie na rynkach wschodnioazjatyckich takich jak Chiny, Korea Południowa lub Japonia.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut