Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Przejęcie grupy Bitcoin Polska przez CoinCasso

Największa grupa polska o tematyce kryptowalut - Bitcoin Polska z ponad 30 tysiącami ludzi została przejęta przez grupę CoinCasso.

19 marca 2020 | 12:05

Rafał Kiełbus w wywiadzie dla Cyfrowej Ekonomii mówi o sytuacji grupy Bitcoin Polska. Największa grupa polska o tematyce kryptowalut – Bitcoin Polska z ponad 30 tysiącami ludzi została przejęta przez grupę CoinCasso. Był to marketingowo bardzo dobry ruch, jednak jeżeli chodzi o PR już nie tak dobry.

Już w piątek, tj. 6 marca z utworzonej na Facebooku grupy Bitcoin Polska został wyrzucony jej wieloletni moderator. Ponieważ właściciel grupy nie odpowiadał na pytania o to, co się stało, skontaktował się on z innym moderatorem. Ten z kolei zauważył, że przez jednego z nowych osób zarządzających grupą są kasowane ogromne ilości postów. Poznikały wszystkie posty, które miały jakikolwiek związek z CoinCasso.

Kupiona grupa

Rafał Kiełbus określił sytuację z usuwanymi postami memem, że grupa CoinCasso kupiła sobie grupę Bitcoin Polska. Po wrzuceniu posta na grupę Bitcoin Polska rozpoczęła się duża aktywność w komentarzach, a chwilę później post został usunięty. Rafał Kiełbus opublikował więc mema na swoim prywatnym profilu oraz na grupie Sekcja Memów, tak aby nie dało się go w łatwy sposób usunąć. Rafał Kiełbus został następnie całkowicie zablokowany.

Z moderacji zostali usunięci wszyscy moderatorzy, którzy dotychczas pełnili daną funkcję. Zniknął również pierwotny Super Admin, który został zastąpiony przez osobę z CoinCasso. W którymś momencie było więc tak, że właścicielem grupy była jedna osoba z CoinCasso, a jedyną moderację pełniły 3 osoby, również z CoinCasso.

Kontrolowane treści

“Zaczęły się czystki, generalnie poznikało całe mnóstwo postów, dziesiątki ludzi dostały bana. Próby i pytania o to, co się dzieje i dlaczego zostały obrócone w taki sposób, że nowa moderacja nie będzie tolerować jakichkolwiek pomówień, jakiegokolwiek hejtu.”

„Na bezpośrednie pytanie jednego z użytkowników grupy – czy nie można już mówić, że DasCoin to jest [ocenzurowano], odpowiedź była – nie, nie można”.

Na prośbę kilku osób powstała nowa grupa Bitcoin: Polska. Jak podkreśla Rafał Kiełbus, grupa moderacji jest bardzo silna, jest to ponad 15 moderatorów.

“Usuwanie starych moderatorów było totalnym błędem, absolutną pomyłką, a w tej chwili nie wierzę, żeby którykolwiek po prostu powrócił na to stanowisko, żeby legitymizować obecny, powiedzmy zarząd grupy facebook’owej. Nie polecam absolutnie starej grupy Bitcoin Polska do czegokolwiek.”

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut