Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Darmowy poradnik: Podstawy korzystania z kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum

Dokument został sporządzony przez kilkunastu ekspertów z dziedziny walut cyfrowych i technologii blockchain. Pobierz za darmo >>

8 grudnia 2017 | 14:30

Darmowy poradnik „Podstawy korzystania z walut cyfrowych” uważamy za niezbędną lekturę dla każdej osoby rozpoczynającej przygodę z kryptowalutami, jednak to opracowanie przyda się również bardziej doświadczonym osobom. Zanim założysz konto na giełdzie Bitcoin, dobrze jest zapoznać się z podstawami:

Pobierz PDF

Poradnik opisuje podstawowe zagadnienia dotyczące podstaw funkcjonowania kryptowalut oraz technologii, która za nimi stoi. My w ramach uzupełnienia przygotowaliśmy także dedykowane poradniki, we wpisie „Gdzie i jak kupić kryptowaluty” przedstawiamy platformy i usługi działające w Polsce, natomiast we wpisie „Jak założyć konto na giełdzie Bitcoin” przeprowadzamy krok po kroku przez proces rejestracji na giełdzie Zonda (dawniej BitBay).

Darmowe opracowanie „Podstawy korzystania z walut cyfrowych” porusza takie kwestie jak:

  • sposoby pozyskiwania i przechowywania kryptowalut – giełdy, kantory i portfele
  • ekonomiczno-finansowe aspekty kryptowalut – bitcoin jako pieniądz
  • świadome inwestowanie – ryzyka wiążące się z inwestowaniem krótkoterminowym i długoterminowym
  • prawno-podatkowe aspekty kryptowalut w Polsce
  • mining jako sposób emisji kryptowalut
  • techniki zachowania bezpieczeństwa podczas zakupu, przechowywania oraz inwestowania w waluty cyfrowe

Czytelnik dowie się z publikacji jak działa technologia blockchain i kryptowaluty. W jaki sposób może nabyć kryptowaluty oraz co może z nimi zrobić, w taki sposób, aby nie łamać prawa.

Dokument  został sporządzony przez kilkunastu ekspertów z dziedziny walut cyfrowych i technologii blockchain. Redaktorem naukowym opracowania jest prof. Krzysztof Piech, a patronem merytorycznym jest Polski Akcelerator Technologii Blockchain oraz Centrum Technologii Blockchain.

Ten i więcej dokumentów można pobrać na naszej stronie w zakładce ’dokumenty’.

Zapraszamy do lektury:

[pdf-embedder url=”https://cyfrowaekonomia.pl/wp-content/uploads/2017/12/Podstawy-walut-cyfrowych.pdf” title=”Podstawy korzystania z walut cyfrowych”]

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut