Cyfrowa biblioteka dokumentów Blockchain i Walut Cyfrowych

Publikacja skierowana jest do początkujących użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z technologią blockchain i walutami cyfrowymi, ale osoby korzystające już z kryptowalut również znajdą w niej interesujące fragmenty. Opracowanie z założenia ma być zrozumiałe również przez odbiorców mających pierwszą styczność z rzeczonymi technologiami, stąd tekst pisany jest jasnym i zrozumiałym językiem.

Dokument został sporządzony przez kilkunastu ekspertów z dziedziny walut cyfrowych i technologii blockchain. Redaktorem naukowym opracowania jest prof. Krzysztof Piech, a patronem merytorycznym jest Polski Akcelerator Technologii Blockchain oraz Centrum Technologii Blockchain.

Celem dokumentu jest wyjaśnienie podstaw funkcjonowania kryptowalut oraz technologii, która za nimi stoi. Opracowanie porusza również takie kwestie jak:

 • sposoby pozyskiwania i przechowywania kryptowalut – giełdy, kantory i portfele
 • ekonomiczno-finansowe aspekty kryptowalut – bitcoin jako pieniądz
 • świadome inwestowanie – ryzyka wiążące się z inwestowaniem krótkoterminowym i długoterminowym
 • prawno-podatkowe aspekty kryptowalut w Polsce
 • mining jako sposób emisji kryptowalut
 • techniki zachowania bezpieczeństwa podczas zakupu, przechowywania oraz inwestowania w waluty cyfrowe

Czytelnik dowie się z publikacji jak działa technologia blockchain i kryptowaluty. W jaki sposób może nabyć kryptowaluty oraz co może z nimi zrobić, w taki sposób, aby nie łamać prawa.

Zapraszamy do lektury.

2017-12-05

prof. Krzysztof Piech (red.)

2016-11-08

?Kanon? został zredagowany przez dr hab. Konrada Zacharzewskiego, Lecha Wilczyńskiego i prof. Krzysztofa Piecha w ramach prac Strumienia ?Blockchain i kryptowaluty? programu ?Od papierowej do cyfrowej Polski?. Dokument ten zastąpił ?Minimalne standardy bezpieczeństwa giełd bitcoinowych? z roku 2014 i podpisało się pod nim większość firm sektora.

Certyfikaty potwierdzające status sygnatariusza otrzymały następujące serwisy: BitBay, bitbe.co, Bitcantor, Bitelon, Bitxpress, BitMarket, BitMarket24, Bitmaszyna, Bitstar.pl, Coinroom, Cryptoins.com, Dgt Market, InPay, Quark i sklepzbitcoinami.pl.

Stanowisko Strumienia w sprawie kierunków ewentualnych prac legislacyjnych oraz działań regulacyjnych instytucji publicznych.

dr hab. Konrad Zacharzewski,
dr hab. Krzysztof Piech, prof. UŁ (red.)

2017-01-19

prof. Krzysztof Piech (red.)

2016-11-08

Jeśli chcesz zgłosić nowy dokument do biblioteki możesz skorzystać z formularza poniżej, albo napisać do nas na adres kontakt@bitsky.pl

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google
  Privacy Policy and
  Terms of Service apply.