Strona główna Tagi Waluty cyfrowe

Tag: waluty cyfrowe

Europejski Bank Rozrachunków Międzynarodowych popiera emisje CBDC. Podsumowanie tygodnia #309

0
Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) opublikował nowy raport, w którym opowiada się za cyfrowymi walutami banków centralnych (CBDC).

Kwarantanna z Bitcoinem: dołącz do IGBiNT

0
W kwietniu mijają dwa lata od spotkania inicjującego założenie IGBiNT. Teraz, poprzez złożenie deklaracji, jest możliwość dołączenia do Izby.

Bitcoin na Twitterze? SEC ostrzega przed IEO. Podsumowanie tygodnia #298

0
Bitcoin nadal rośnie. W tle dzieje się zaś wiele rzeczy na poziomie fundamentów. O tym właśnie piszemy w naszym nowym podsumowaniu.

PIENIĄDZ. JAKI JEST KAŻDY WIDZI?

0
Pieniądz jako środek wymiany wykorzystywany jest do zapłaty za dobra i usługi, mierzy wartość dóbr i usług. Pieniądz - jaki jest każdy widzi.

Waluty krajów trzeciego świata

0
Niektóre waluty są bardziej stabilne od innych, dlatego wahania na dużych rynkach nie mają na nie szczególnego wpływu.

Wenezuela chce dodać bitcoiny jako formę rezerwy. Podsumowanie tygodnia #282

0
Wenezuela chce dodać BTC do swoich rezerw walutowych. Cyfrowa waluta kraju - nie pomogła w przezwyciężeniu sankcji USA. Bitcoin niezawodny?

Iran reguluje rynek kopania kryptowalut. Podsumowanie Tygodnia #272

0
Iran chce uregulować rynek kopania kryptowalut. Tamtejsze władze odkryły wiele nielegalnych kopalni cyfrowych walut, które korzystały z bardzo taniego prądu w Iranie, by tam wydobywać BTC.

Zmiany w podatkach od zysków kryptowalutowych

0
Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów możemy od dzisiaj zapoznać się z Projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku...

KNF tworzy grupę do spraw blockchain i kryptowalut

0
W poniedziałek 4 czerwca w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego odbyło się spotkanie organizacyjne grupy ds. Blockchain. KNF ma wydać oświadczenie, zgodnie z którym prowadzenie firmy zajmującej się kryptowalutami nie jest w Polsce nielegalne.

W Polsce powstaje izba gospodarcza związana z walutami cyfrowymi

0
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, fundacja Trading Jam Session i komitet założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii założą wspólną izbę gospodarczą zajmującą się tematem kryptowalut i technologii blockchaina w Polsce.

NAJNOWSZE WPISY