W ostatnich dniach ukazał się dokument „Podstawy korzystania z walut cyfrowych”. Publikacja skierowana jest do początkujących użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z technologią blockchain i walutami cyfrowymi, ale osoby korzystające już z kryptowalut również znajdą w niej interesujące fragmenty. Opracowanie z założenia ma być zrozumiałe również przez odbiorców mających pierwszą styczność z rzeczonymi technologiami, stąd tekst pisany jest jasnym i zrozumiałym językiem.

Dokument został sporządzony przez kilkunastu ekspertów z dziedziny walut cyfrowych i technologii blockchain. Redaktorem naukowym opracowania jest prof. Krzysztof Piech, a patronem merytorycznym jest Polski Akcelerator Technologii Blockchain oraz Centrum Technologii Blockchain.

Celem dokumentu jest wyjaśnienie podstaw funkcjonowania kryptowalut oraz technologii, która za nimi stoi. Opracowanie porusza również takie kwestie jak:

  • sposoby pozyskiwania i przechowywania kryptowalut – giełdy, kantory i portfele
  • ekonomiczno-finansowe aspekty kryptowalut – bitcoin jako pieniądz
  • świadome inwestowanie – ryzyka wiążące się z inwestowaniem krótkoterminowym i długoterminowym
  • prawno-podatkowe aspekty kryptowalut w Polsce
  • mining jako sposób emisji kryptowalut
  • techniki zachowania bezpieczeństwa podczas zakupu, przechowywania oraz inwestowania w waluty cyfrowe

Czytelnik dowie się z publikacji jak działa technologia blockchain i kryptowaluty. W jaki sposób może nabyć kryptowaluty oraz co może z nimi zrobić, w taki sposób, aby nie łamać prawa.

Zapraszamy do lektury.

Ten i więcej dokumentów można pobrać na naszej stronie w zakładce ‘dokumenty‘.

Podstawy korzystania z walut cyfrowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here