Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
10 sierpnia 2013 | 19:23

Podsumowanie tygodnia to nowa seria artykułów w których co sobotę będzie publikowany skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia. W odróżnieniu od tradycyjnych wpisów informacje będą podawane zwięźle z odnośnikami do pełnych artykułów.

Niedziela 4 sieprnia 2013
W niedzielę internet żył hasłem TOR. Większa część stron w sieci TOR przestała działać po aresztowaniu Irlandczyka – Erica Eoina Marquesa, który prawdopodobnie był właścicielem Freedom Hostingu – platformy hostingowej. Na niektórych stronach użytkownicy zauważyli podejrzany kod JavaScript który narażał użytkowników na udostępnienie ich prawdziwych adresów IP osobom niepowołanym (FBI?). Warto mieć domyślnie wyłączony JavaScript w swojej przeglądarce. Co sprawa ma wspólnego z Bitcoinem? Otóż sieć TOR podobnie jak Bitcoin daje użytkownikom możliwość pozostania anonimowym i z założenia powinna być zdecentralizowana. Wydarzenia z niedzieli pokazują nam jak bardzo istotna jest decentralizacja, natomiast większa część wymian Bitcoin wciąż w serwisie Mt.Gox. który przez wielu uważany jest za kulę u nogi i zagrożenie. Na szczęście pewną przeciwwagę dla Goxa stanowi Bitstamp, który wciąż zyskuje udział w rynku, a chwilami nawet przeganiał Mt.Gox.

Artykuł w Bitcoin Magazine (EN): http://bit.ly/15A6Wcd

Poniedziałek 5 sierpnia 2013
W poniedziałek dużo namieszania narobiły nieoficjalne doniesienia The Wall Street Journal, że Joe Lewis, miliarder który dorobił się na handlu walutami, miałby zainwestować 200 milionów dolarów w spółkę Avalon produkującą chipy ASIC wykorzystywane do autoryzowania transakcji Bitcoin (popularnie: kopania). Jakiś czas później CNBC doniosło, że Joe Levis zaprzeczył tym doniesieniom.

Artykuł w The Wall Street Journal (EN): http://on.wsj.com/1cr9SKO
Artykuł w Plusie Biznesu (PL): http://bit.ly/12UUF1m
Artykuł w The Genesis Block (EN): http://bit.ly/17tSjCT

Mt.Gox. opublikował aktualizację swojego statusu. Poinformował, że:
-Jest wspierany przez Akamai, oznacza to większe bezpieczeństwo i szybszy dostęp.
-Jest już gotowy nowy silnik obsługujący wymiany o nazwie kodowej „Midas”. Aktualnie jest testowany.
-Litecoin pojawi się na Goxie, ale nie podano żadnych informacji odnośnie tego kiedy ma to nastąpić.
-Wypłaty środków będą szybsze, aktualnie Mt.Gox. jest w trakcie „kształtowania stosunków” z nowymi partnerami i bankami.

Pełna treść ogłoszenia (EN): http://bit.ly/14ugsOy

Wtorek 6 sierpnia 2013
Bitcoin jest walutą, albo formą pieniądza. Stwierdził tak sędzia z Teksasu (Ameryka), więc tak musi być.

Dokument (EN): http://bit.ly/16uRxXl
Artykuł w Coindesk (EN): http://bit.ly/19aRLbD
Artykuł w Reuters (EN): http://reut.rs/1cvP70y
Artykuł w The Verge (EN): http://bit.ly/15Of0na

Środa 7 sierpnia 2013
Coinbase to internetowy portfel, giełda i system płatności. Teraz przesyłanie Bitcoinów pomiędzy użytkownikami serwisu jest zwolnione z opłat. System doskonale nadaje się do mikrotransakcji, można przesyłać nawet tak niewielkie ilości jak jeden satoshi (0.00000001 BTC). Umożliwia to ominięcie tradycyjnego łańcucha bloków. Jest to zdecydowany krok do przodu jeśli chodzi o wygodę, ale krok w tył pod kątem bezpieczeństwa. Serwisy tego typu z pewnością staną się popularne, ale należy pamiętać, że większe ilości Bitmonet bezpieczniej jest przechowywać w tradycyjnym portfelu na naszym komputerze. Z systemu Coinbase zaczął korzystać między innymi francuski twórca filmowy.

Artykuł w Coindesk (EN): http://bit.ly/13GF3NG
Tutaj kupimy film za Bitcoin: http://bit.ly/1cK78ad

Czwartek 8 sierpnia 2013
W serwisie Bitmit pojawiła się oferta sprzedaży domu. Cena to niecałe 5.000BTC (około 1,5mln złotych). Warto przypomnieć, że na początku miesiąca BitPremier wystawił ofertę sprzedaży… wyspy.

Wyspa: http://bitcoi.net/13OwaBE
Dom: http://bitcoi.net/11UlznF
Niedługo kupimy także muzykę: https://www.bittunes.com/

Cointerra – firma produkująca chipy ASIC ogłasza wprowadzenie chipów GoldStrike1 (GS1) które osiągną 500 Gigahashów na sekundę:
Artykuł w CoinDesk (EN): http://bitcoi.net/16HppSJ

Piątek 9 sierpnia 2013
Może sprawa nie ma nic wspólnego z Bitcoinem, ale kto nie lubi patrzeć jak 'poważne’ instytucje finansowe dostają pstryczka w nos? Rosjanin Dymitr Agarkow poprawił umowę przysłaną mu przez bank, ten zgodził się na nowe warunki (nieświadomie). Sąd uznał umowę za ważną, a autor całego zamieszania domaga się sporych pieniędzy od banku. Rozprawa w październiku.

Artykuł w Wyborczej (PL): http://bitcoi.net/14hp0l5
Artykuł w tvn24 (PL): http://bitcoi.net/15nQbe4
Artykuł w The Telegraph (EN): http://bitcoi.net/11Unh8z

Sobota 10 sierpnia 2013
Ticker Bitcoina zawitał w Bloombergu. Narazie jest widoczny tylko dla pracowników, ale jest to dobra droga do kolejnych rewolucji. Dane pobierane są z serwisów MtGox i TradeHill.

Szczegóły na stronie BTC Geek (EN): http://bitcoi.net/13XfO68
Warto przypomnieć, że CNBC dodało Bitcoina już cztery miesiące temu: http://bitcoi.net/17f08NQ

Kilka ciekawych linków:
Podsumowanie lipca w Bitcoin Magazine (EN): http://bitcoi.net/14hpRCd
Co się stanie z górnikami i kupcami jak cena osiągnie 500 USD/BTC (EN): http://bitcoi.net/16CdPX9

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut