Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Klienci instytucjonalni na rynku BTC. Podsumowanie tygodnia #276

Okazuje się, że na rynku kryptowalut na dobre zagościli już klienci instytucjonalni. CEO Coinbase, Brian Armstrong komentuje sytuacje BTC.

20 sierpnia 2019 | 10:55

Co wydarzyło się w minionym tygodniu na rynku BTC? Wracamy z naszym podsumowaniem!

Instytucje na rynku BTC

Okazuje się, że na rynku kryptowalut na dobre zagościli już klienci instytucjonalni. CEO Coinbase, Brian Armstrong, przyznał pytany o to, czy na rynku BTC są już instytucje, że:

„Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że znamy odpowiedź. Co tydzień widzimy 200-400 mln USD nowych depozytów kryptograficznych od klientów instytucjonalnych.”

Ponadto coraz częściej powraca temat pt. „BTC jako bezpieczna przystań”. Tom Lee z Fundstrat powiedział:

“Tam, gdzie panuje zamieszanie, lokalne ceny Bitcoinów mają tendencję do gwałtownego wzrostu i handlu z premią, ponieważ ludzie próbują znaleźć sposoby na ochronę swoich pieniędzy.”

Plus Token okazuje się piramidą

Specjalistka od rynku capital venture, Dovey Wan, informuje, że Plus Token – domniemana piramida z rynku kryptowalut – sprzedaje teraz BTC o wartości 3,5 mld USD. To może być powodem spadków na giełdach w ostatnich dniach. 

Plus Token było portfelem na kryptowaluty (BTC i ETH), który płacił swoim userom. Od jakiegoś czasu jednak użytkownicy przestali móc wypłacać swoje środki z portfeli projektu. Niedawno do tego media informowały, że chińskie służby zaaresztowały sześciu oszustów związanych z nienazwanym projektem kryptowalutowym. Prawdopodobnie chodziło o Plus Token.

Lightning Network ratuje BTC

Samson Mow, dyrektor ds. strategii w Blockstream (CSO), twierdzi, że bitcoin jest źle zaprojektowany do wykonywania codziennych płatności. Sytuacje może uratować Lightning Network. Dodaje:

„[BTC] To bardziej magazyn wartości i środek transferu bogactwa. To nie jest coś, czego używasz na co dzień w płatnościach”.

Uważa też, że BTC jest o wiele lepszy niż alty:

„Ktoś wymyślił zdanie„ Bitcoin narodził się dziewicą ”. Żaden z altcoinów tego nie ma. Wszystkie są kopiami koncepcji Bitcoina […], bez tego rodzaju dziewiczych narodzin […] ktoś jest w stanie dochodzić władzy nad siecią i kontrolować mapę drogową projektu lub mieć na to wszystko inny wpływ ”.

Bakkt startuje se swoją platformą

Stało się! Bakkt oficjalnie startuje ze swoją platformą 23 września. Proces trwał już rok. Firma nie mogła jednak długo otrzymać zgód od urzędów.

Zapewnienie zaufanego ekosystemu jest naszym pierwszym celem. W tym celu ustanawiamy wyższy standard, w tym instytucjonalny program zgodności i program przeciwdziałania praniu pieniędzy, ceny rozliczeniowe różniące się od nieuregulowanych cen spotowych, kompleksowy nadzór rynku, wkład funduszu gwarancyjnego i ubezpieczenie”

– powiedziała CEO Bakkt Kelly Loeffler.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut